Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Головне управління розвідки Міноборони України.

Цікаво Мости зникають, а люди тікають: ГУР розповіли, що відбувається на Брянщині

Як "далекобійники" ГУР працюють на фронті

Українська розвідки оприлюднила ексклюзивні кадри від "далекобійників" ГУР МО України, які щодня посилюють військову міць держави. Мовиться про військових, які завдають далекобійних ударів по окупантах, зокрема і на його території.

Якщо ви хочете миру, готуйтеся до війни,
– підписали відео ГУР відомим висловом латинською мовою.

Як працюють "далекобійники" української розвідки / Відео ГУР МО

У телеграм-каналі monitor також помітили, що на кадрах показано роботу легендарного ЗРК С-200 та ударних БпЛА "Лютий".

Журналісти Defense Express також пояснили, що на відео офіційно показано використання Україною зенітної ракети 5В28 від зенітного ракетного комплексу С-200. Саме ця ракета, як зазначають у виданні, могла знищити російський літак А-50 та Ту-22М3.

У оприлюдненому відео є декілька важливих моментів, які пояснюють деякі аспекти справжнього "воскресіння" елементів цього архаїчного радянського ЗРК 60-х років. Зокрема для запуску було використано стандартну стаціонарну пускову 5П72В, а не, як вважалось раніше, новостворену мобільну версію,
– мовиться у матеріалі.

На кадрах також видно, що з цих місць запускали ракети далеко не по одному разу, на що прямо вказують сліди від роботи реактивних двигунів на землі. При цьому, вочевидь було використано старі пускові позиції для запуску цих ракет.

"Підготовка до пуску ведеться безпосередньо на цій пусковій, під час якої ракету заправляють доволі токсичним рідким паливом, яке вимагає використання костюма хімзахисту", – зауважили журналісти.

Також, як пише видання, у самій ракеті 5В28 ззовні немає змін, проте всередині все ж могли замінити електроніку.

До слова, раніше у ГУР показали унікальні кадри з морськими дронами Magura, які знищують російські кораблі, гелікоптери та літаки у Чорному морі. У документальному фільмі українська розвідка розкрила деталі операцій з морськими дронами, а також показали конструкцію та озброєння безпілотників.