Хоча кожній адекватній людині вже зрозуміло, що Україна не капітулює, а зробити це доведеться самій росії, пропагандисти не полишають спроб нав'язати таку ідею українцям. Маніпуляції кремля у цьому напрямку проаналізували у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, передає 24 канал.

Читайте також російський шлак напхали у голови, – експерт назвав найвразливішу групу людей до медіаконтенту

Як російська пропаганда нав'язує українцям ідею капітуляції

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підкреслюють, що припинення опору російським окупантам – саме той наратив, який цілеспрямовано поширює вся кремлівська пропаганда. Одним із популярних меседжів при цьому є те, що українці буцімто страждають через спротив, а не безпосередню російську агресію.

У своїх матеріалах вони акцентують на тому, що всі смерті та руйнування – через опір українців, а не тому, що російські війська вторглися на територію незалежної держави та обстрілюють її з різних типів озброєння,
– пояснює очільник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

Пропагандисти намагаються намалювати у своїх сюжетах картинку, що росія – начебто не агресор, який спричинив руйнування та винен у загибелі людей, а так званий "рятівник" українського народу, якому необхідно "дати себе врятувати".

Ще один популярний наратив, яким кремлівські посіпаки намагаються просувати ідею капітуляції нашої держави, – "Захід "зливає" Україну". Він також активно підхоплюється російськими медіа і покликаний посіяти у маси думку, що союзники України змушують її поступитися територіями.

Для цього пропагандисти маніпулюють висловлюваннями різних відомих іноземців, і тим самим збільшують в уяві аудиторії вплив автора слів на прийняття тих чи інших рішень. При цьому кремлівська пропаганда також використовує фальсифікацію громадської думки, як один зі своїх найулюбленіших методів розповсюдження проросійських фейків.

Які методи пропаганди проти України використовує кремль: дивіться відео

Вас може зацікавити – бойовики з так званої "лнр" відмовляються йти воювати проти України: дивіться відео