Про це 24 каналу розказав колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він підкреслив, що бачить горизонт завершення війни.

Зверніть увагу Розвал російської імперії триває вже зараз, – Піонтковський вказав на ознаки

Херсон став важким ударом для росіян

За словами Ступака, злам Росії відбувся на початку осені, з оголошенням часткової мобілізації – це показало, що країна-агресорка не витягує. Втрата росіянами Херсона стала піком та сильним моральним ударом для росіян, адже вони втратили свій наймасштабніший трофей.

Вони тільки "включили" його у склад Росії, тільки видали паспорти, і тут все зруйнувалося. Це дійсно початок того, що Росія виходить з території України. Цей процес ще триває, але це був пік, і зараз ми починаємо рухатися з гірки,
– пояснив ексспівробітник СБУ.

Він переконаний, що найстрашніші моменти Україна вже пройшла, і далі має бути легше. Навіть якщо росіяни лякають нас хімічною зброєю – вона не спрацює, адже ще після Першої світової війни зарекомендувала себе вкрай погано. Так, Ступак нагадав, що, наприклад, в історії зі Скрипалями новичок не спрацював, оскільки погодні явища наполовину зруйнували його отруйну складову. Так само і ядерна зброя чи ліквідація лідерів нашої держави жодним чином не вирішить питань.

Відтак, на переконання Ступака, вже справді видно фініш. Складно сказати, коли він буде – взимку, навесні чи в інший час, але свій екватор війна вже пройшла. На це вказує і те, як Росія благає про перемовини, оскільки потребує паузи.

Повний стрім з Іваном Ступаком: дивіться відео

Росія може втратити 100 тисяч мобілізованих до весни

  • Росія хоче взимку стабілізувати фронт в Україні, і "розпочати все новою весною". У Кремлі розуміють, що це передбачає великі втрати, але проблеми у цьому не бачать.
  • Так, навесні 2023 року кількість вбитих мобілізованих може перевищити 100 тисяч військових. Їх планують замінити строковиками, яких хочуть підготувати близько 120 тисяч.
  • Тим часом кількість загиблих під час повномасштабної війни в Україні окупантів станом на ранок 25 листопада склала вже 85 720 бійців.