Водночас у США не враховують, що розвал Росії вже може бути в активній фазі. Про це 24 каналу розповів російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський.

Зверніть увагу Як СРСР та Югославія: Шейтельман вважає, що Захід не проти розвалу Росії

Експерт зазначив, що у США ще з кінця "холодної війни" відбивається страх американського політикуму перед непередбачуваним і стрибком у невідомість щодо можливого розвалу Росії.

Справжній розвал йде вже зараз. 1991 року це був не розвал імперії. Вона зберегла свою структуру зокрема й в Україні. Через це був перший та другий Майдани, оскільки домінування Москви зберігалося у багатьох сферах,
– пояснив оглядач.

За його словами, справжній розвал російської імперії відбувається сьогодні на очах у всього світу.

"Цей розвал яскраво виявився у Єревані, коли Вірменія останньою повстала проти імперії. Там була драматична сцена, коли Пашинян відмовився підписати документи, а Путін обурено кинув ручку", – додав публіцист.

Чому США настільки нерішучі щодо Росії: дивіться відео

На його думку, цей процес "трошки лякає американців", як раніше їх лякав розпад СРСР, тому вони хочуть "керовану капітуляцію Росії, щоб зберегти здатність керувати процесом".

"США хочуть, щоб якось прибрали Путіна, основне угруповання зберегло владу і якось не розпочалася ані громадянська війна, ані смута. Але зараз на іншій чаші терезів щоденно скоюються злочини та знищення народу України. Я думаю, що для американського обивателя важча відповідальність за ці злочини, ніж уявна і ймовірна нестабільність у Росії", – резюмував Піонтковський.

Читайте також Здаватися чи підвищувати ставки: який варіант обере Росія та які будуть наслідки

Вас також може зацікавити – Лукашенко заговорив про розвал Росії та долю ОДКБ: дивіться відео

Можливий розвал Росії: що відомо

  • Політичний експерт Іван Ус переконаний, що у Росії є різні групи впливу, які мають різні сценарії щодо майбутніх дій у війні проти України. Водночас потрібної Кремлю "формули" виходу з війни на сьогодні немає, що підштовхує країну до розвалу.
  • Водночас політтехнолог Михайло Шейтельман вважає, що країни Заходу не проти розвалу Росії, яка політично піде за сценаріями Югославії та СРСР.
  • За словами політичного експерта Валерія Клочка, поразка Росії у війні порушує питання щодо зміни влади у Кремлі та можливого розпаду країни-агресорки. Але це повинен бути контрольований розпад, адже Росія – ядерна держава.
  • Політолог Микола Давидюк вважає, що у Росії є дуже багато територій, які, певно, хотіли б здобути незалежність. Україна може допомогти в цьому, скерувавши війну на ті території й спровокувавши чималу кількість революцій.
  • Російський опозиційний політик Ігор Яковенко переконаний, що процеси, що відбуваються в середовищі російської еліти, розхитують крісло під Путіним. За словами Яковенка, Росія готова до розпаду, лише потрібен тригер, який остаточно запустить цей процес.
  • Колишній командувач американської армії у Європі генерал Бен Ходжес запевнив, що Росія може розвалитися, внаслідок чого на її території з'являться нові держави. За словами генерала, початок розвалу Росії може розпочатися з Чечні.