Росія може повторити шлях СРСР та Югославії, після чого нові країни підуть шляхом окультурення й намагатимуться доєднатися до цивілізованого світу. Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Зверніть увагу Які країни зацікавлені у розпаді Росії: пояснення аналітика

Яким буде розвал

Експерт переконаний, що "великі гравці" вже ухвалили стратегічне рішення щодо майбутнього Росії.

Попри все, на Заході не домовилися: чи позбавляти Росію повністю ядерної зброї, чи частково роззброювати. І всі розуміють, що це може бути питанням не обов'язково пів року, а навіть 10 років. Але ніхто не дозволить повернутися Росії в колишньому вигляді на світову арену з тим самим ядерним потенціалом, і бути так само на рівних зі США та ЄС,
– пояснив політтехнолог.

За його словами, Кремлю просто не дозволять знову погрожувати світу ядерною катастрофою.

"Інструментів у Росії, щоб з цього вибратися, немає, тому що вона перестає бути 9-ою чи 11-ою економікою світу, вона скочуватиметься з кожним роком санкцій все далі вниз і вниз. Це вже гарантовано", – додав аналітик.

Читайте також З херсонської поразки путінська система в Росії почне давати збій, – політтехнолог

На його думку, розпад Росії самі росіяни і їхні політологи "малюють", як щось жахливе і те, чого "не хочуть" на Заході, в чому вони помиляються.

"Все буде чудово, тому що Захід чудово допустив розпад СРСР, не намагаючись його "зліпити". Також Захід допустив розпад Югославії, розуміючи, що цілісною Югославію не можна окультурити й оцивілізувати – лише частинами. Те ж саме буде і з Росією", – наголосив оглядач.

Як Захід ставиться до можливого розпаду Росії: дивіться відео

Загроза ядерної фрагментації

Політолог вказав, що новим суб'єктам міжнародної політики, які постануть на місці розваленої Росії і які претендуватимуть на ядерну зброю, дуже швидко "покажуть їхнє місце".

Російська ядерна зброя має централізоване управління: якщо вони спробують у Бурятії вкрасти якусь конкретну бомбу й спробують нею керувати, то цю нову країну задавлять за хвилину. У нових країнах буде місцева еліта, яка захоче бути в ООН, торгували та договори підписувати зі світом, годуватись чимось, використовувати банки тощо,
– зауважив експерт.

З його слів, умовою для входу в "нормальність" для таких країн буде відмова від ядерної зброї та частка російських репарацій Україні, згідно з рішенням ООН.

"Після цього з такими країнами розмовлятимуть про визнання. Без цього розмовляти ніхто не буде. Головне – із центру Росії "вицарапати" ядерну зброю, або скоротити її кількість" – резюмував Шейтельман.

Вас також може зацікавити – коли Росія розвалиться як держава: дивіться відео

Чи можливий розвал Росії: останні новини

  • Після перемоги України у війні Росія не зможе існувати у теперішньому вигляді. Існує ймовірність, що Російська Федерація розвалиться на частини – переконаний політолог Іван Ус.
  • За словами політичного експерта Валерія Клочка, поразка Росії у війні порушує питання щодо зміни влади у Кремлі та можливого розпаду країни-агресорки. Але це повинен бути контрольований розпад, адже Росія – ядерна держава.
  • Політолог Микола Давидюк вважає, що у Росії є дуже багато територій, які, певно, хотіли б здобути незалежність. Україна може допомогти в цьому, скерувавши війну на ті території й спровокувавши чималу кількість революцій.
  • Російський опозиційний політик Ігор Яковенко переконаний, що процеси, що відбуваються в середовищі російської еліти, розхитують крісло під Путіним. За словами Яковенка, Росія готова до розпаду, лише потрібен тригер, який остаточно запустить цей процес.
  • Колишній командувач американської армії у Європі генерал Бен Ходжес запевнив, що Росія може розвалитися, внаслідок чого на її території з'являться нові держави. За словами генерала, початок розвалу Росії може розпочатися з Чечні.