Про це повідомив міністр економіки та промисловості Нікола Стоянов. За його словами, ЗСУ отримають цю допомогу за результатами рішення, яке ухвалив парламент.

До теми Іспанія передала Україні перші системи ППО Hawk, – Резніков

Болгарія і надалі буде підтримувати Україну

Міністр зазначив, що країна буде надавати допомогу Україні. Але танки – ні. Він вважає, що йдеться про стрілецьку зброю і деякі боєприпаси.

Ми допомагаємо тим, чим можемо собі дозволити допомогти на даний момент, щоб болгарські громадяни не хвилювалися,
– сказав Стоянов.

Болгарський міністр додав, що військова допомога Україні не вплине на боєздатність армії Болгарії. Окрім цього, рішення ще мають затвердити Народні збори.

Країна бере участь у місії ЄС

На виконання рішення Народних Зборів від 3 листопада 2022 року Міноборони внесло пропозицію про надання військової та військово-технічної підтримки Україні та внесок Болгарії до місії Європейського Союзу з надання допомоги України.

У рамках мандата місії пропонується щороку проходити підготовку бойових медиків Збройних Сил України в Республіці Болгарія.

Що відомо про тренувальну місію ЄС

  • 14 жовтня 2022 року очільники МЗС Євросоюзу у Брюсселі схвалили рішення утворити тренувальну місію для українських військових.
  • Згодом стало відомо, що EUMAM очолить польський генерал, командувач 11-ї Люблінської бронекавалерійської дивізії Пьотр Тритек.
  • Пьотр Тритек має очолити оперативне командування, яке поєднає процес підготовки Збройних Сил України. Зокрема, мовиться про навчання особового складу, організації логістики, медичних установ. Окрім того, буде підготовка наших військових на випадок застосування біологічної, хімічної чи ядерної зброї.
  • Бюджет місії – 106 мільйонів євро на 2 роки. Спочатку навчатимуть 15 тисяч військових.
  • Оперативне командування базуватиметься у польській Новій Дембі у Підкарпатському воєводстві, ще одне – в Німеччині. Окрім цього, буде командування в Брюсселі, яке, найімовірніше, виконуватиме адміністративні завдання. Детальніше читайте за посиланням.