А саме після першого успішного звільнення українських територій нашими захисниками у 2023 році. Таку думку 24 Каналу озвучив директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Варте уваги Новий етап війни, саміт миру та мапа Буданова: до чого Україні готуватись у 2023

Коли Україна може отримати нове серйозне озброєння

Так, серйозні пакети військової допомоги у 2022 році почали надходити від партнерів після звільнення від загарбників Півночі України, Київщини та передмістя Харкова. А вже потім це підтвердилося подіями на Харківщині, Миколаївщині, Херсонщині та в Лимані Донецької області.

Тож новим поштовхом для наших партнерів щодо надання Україні серйозного озброєння може стати як звільнення Кремінної чи Сватового, так і повернення передмістя Бахмута тощо.

Тут не про конкретне місто чи географію, а про сам символізм. Щойно у 2023 році наші Збройні Сили продемонструють чергову хвилю успіху – прориву на якійсь ділянці фронту, ми проламаємо бар'єр скепсису щодо (надання – 24 канал) чергового виду зброї для України,
– зауважив Солонтай.

За його словами, наші партнери хочуть перевірити як зброя, яку вже надали Україні, допоможе ЗСУ на наступному етапі війни. Так, союзники нашої держави збільшували пакети військової допомоги після кожного нового досягнення ЗСУ, а потім дивилися як ця зброя допомагає на новому етапі.

Солонтай припустив, коли Україна може отримати нове серйозне озброєння: дивіться відео

Солонтай пригадав, що після того, як Збройні Сили змусили російське окупаційне військо повністю відійти на лівий берег Херсонщини, то Україна отримала додатковий транш допомоги. До якого увійшло озброєння, яким наші бійці зараз навчаються користуватися.

Допомога від наших партнерів: останні новини

  • Україна протягом року боролася за те, щоб отримати ЗРК Patriot і таки зняла табу США на постачання цієї системи ППО. У Києві очікують, що після отримання Patriot відкриється шлях щодо постачання іншого озброєння.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підкреслив, що після отримання ЗРК Patriot Україна не зупиниться і проситиме танки й ракети ATACMS. Голова МЗС України висловив сумнів, що переговори щодо постачання іншої зброї будуть складнішими за Patriot.
  • Велика Британія виділить 2,3 мільярда фунтів стерлінгів на допомогу Україні у 2023 році. Крім того, міністр оборони країни Бен Воллес додав, що Сполучене Королівство має на меті переконатися, що у ЗСУ є все необхідне озброєння та допоможе їм купити його в інших країн світу.
  • Фінляндія закликала передати Україні танки Leopard 2. Там пояснили, що це може бути прикладом іншим країнам для більшої та ефективнішої підтримки Києва.
  • Депутати парламенту Фінляндії зауважили, що варто було б надати українцям велику кількість однакових танків та швидко навчити наших військових використовувати техніку на полі бою.