Чергову партію військової допомоги підготувала для нас Швеція. Цей пакет стане сьомим з початку вторгнення.

До теми Швецію закликали визнати росію державою-спонсором тероризму

Що саме отримають ЗСУ

Допомогу з озброєнням анонсувала міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде. За її словами, ЗСУ отримають партію боєприпасів для артилерії. Снаряди коштують 500 мільйонів шведських крон, а це приблизно 50 мільйонів євро.

Міністерка запевнила, що це не останній пакет військової підтримки для України.

Наразі Шведське управління з питань військового забезпечення (FMV) та ЗСУ вивчають можливості, щоб передати Україні важке озброєння та засоби ППО. Мовиться про шведські артилерійські установки Archer та переносні зенітно-ракетні комплекси RBS70.

Як Швеція допомагає Україні

  • В уряді Швеції заявляли, що нададуть інструкторів для базового військового вишколу українських воїнів. Навчання бійців відбуватиметься у Великій Британії. Швеція відправить 120 інструкторів. Вони здійснюватимуть базовий військовий вишкіл українських бійців у період з 12 серпня по 31 грудня 2022 року. Програма навчання при цьому розділена на декілька етапів.
  • Щодо пакету військової допомоги, то глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав Швецію надати Києву таку зброю, як гаубиці та снаряди. Цивільна частина пакета допомоги містить закупівлю української пшениці, що буде передана країнам, які відчувають нестачу продовольства, і сприятиме розвитку економіки України.

Як в Україну приїжджала прем'єрка Швеції: дивіться відео