Про це повідомив заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл. Окрім того, він заявив, що після візиту Путіна КНДР може вжити "провокаційних кроків".

До теми Скільки снарядів Північна Корея могла передати Росії тільки за пів року

Що обговорювали Путін і Кім Чен Ин

На думку Кемпбелла, під час зустрічі між Росією та Північною Кореєю точилися дискусії про те, що Пхеньян отримує в обмін на постачання зброї Москві, адже нині КНДР розробляє ракети великої дальності й саме це могло стати важливою темою для обговорення.

Заступник держсекретаря США також додав, що раніше Китай, Іран і КНДР посилили співпрацю з Росією в галузі безпеки. Окрім того, саме Китай і Північна Корея зробили найбільше для відновлення оборонно-промислової бази Росії після її вторгнення в Україну.

Натомість Росія підтримує прогрес у військових програмах усіх трьох цих партнерів. Ці партнерства мають обмеження, але їх не можна ігнорувати,
– наголосив Кемпбелл.

У США вважають, що нині існують дискусії, що саме отримає КНДР в обмін на підтримку Росії. Найімовірніше, це може бути пов'язано з ядерними планами Пхеньяна або планами розробки ракет чи іншими речами в енергетиці.

Водночас Кемпбелл додає, що в Китаї стурбовані відносинами Росії та КНДР. Через це між Пекіном та Москвою виникає напруга, адже Північна Корея може наважитися на "провокативні кроки", чим дестабілізує ситуацію в Азії.