Таку думку висловив політолог Костянтин Батозський, коментуючи заяву Юрія Луценка, що в Маріуполі "неможливо провести відкриті, демократичні та безпечні вибори", пише "РБК-Україна".
Ситуація в Донецькій області дійсно несприятлива для провладних сил, тому що за цей час не вдалося досягти якогось прогресу у відновленні і виробити якусь державну політику щодо Донецька, Донбасу і всіх територій. Безумовно, це призводить до того, що рейтинги знижуються, люди не відчувають, не вірять, не довіряють нинішній владній команді і зростають, у зв'язку з цим, рейтинги в опозиції,
— вважає політолог.
За його словами, зараз ситуація на лінії зіткнення стабілізувалась.
"У нас йде, нібито, процес мирного врегулювання. Та, незважаючи на це, Юрій Луценко заявив про те, що вибори не відбудуться з міркувань безпеки. Я вважаю це лицемірним", — додав Батозький.
У свою чергу, політичний експерт Олена Дяченко наголосила, що жителів Маріуполя, як і будь-яких інших громадян України, не можна позбавляти виборчого права.
Ні Конституція, ні закон про місцеві вибори не містять положень, які дозволяють позбавляти громадян виборчого права, навіть якщо ці громадяни не є виборцями правлячої коаліції. Значить, Юрій Луценко керувався не законом, а якимись іншими міркуваннями. До того ж, виконання Мінських угод вкрай важливе для України зараз, від цього залежать у тому числі відносини з кредиторами,
— підкреслила Дяченко.
Директор політико-правових програм Центру ім. Разумкова Юрій Якименко також вважає, що політична доцільність не може бути аргументом для зриву місцевих виборів.
"Виключення з правил, де можуть і не можуть проводитися місцеві вибори, мають встановлюватися законом, і для цього мають бути підстави. Зрозуміло, що вибори не можуть проводитися на тимчасово окупованих територіях — це передбачено законом про тимчасово окуповані території, до яких Верховна Рада своєю постановою віднесла деякі райони Донецької і Луганської областей. Але в цьому переліку Маріуполя немає", — зазначив експерт.
А директор компанії Berta Communications Тарас Березовець вважає, що Верховна Рада може відмовитися від проведення місцевих виборів у Маріуполі, щоб знову не легітимізувати "сепаратистську місцеву владу".
"Реальної опозиції меру Маріуполя Юрію Хотлубею немає", — вважає політолог, додавши, що не можна не проводити місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях, незважаючи на побоювання правлячої партії втратити там свій вплив.
Нагадаємо, народні депутати прийняли новий закон про місцеві вибори 14 липня. Він виключає участь у виборах політичних блоків, а також, згідно закону, вибори не проводитимуться у Криму, Донецькій та Луганській областях.