Експерти припускають, що у корабля могла відмовити навігаційна система. Адже "Costa Concordia" значно відхилилася від завданого курсу. За попередніми даними, корабель налетів на мілину і пропоров борт об рифи. На користь цього свідчить гігантська 70-ти метрова пробоїна. Втім, про офіційні причини аварії обіцяють повідомити згодом.

На момент катастрофи на борту судна перебували 4200 осіб. Загинули щонайменше 8 людей, десятки пасажирів отримали поранення. Стан деяких постраждалих - важкий. Місцеві ЗМІ повідомляють про зниклих безвісти, їх розшукують рятувальники.

На борту також перебували три десятки відпочивальників з України та майже сотня росіян. За повідомленням вітчизняного МЗС українці не постраждали. Свідки інциденту кажуть, що коли корабель став тонути, то сцени на борту нагадували кадри з Титаніка.

“Ми всі були в ресторані. І раптом ми почули шум, щось почало тертися об борт. Все було як у фільми - паніка, люди бігли, кричали, падали, бився посуд. Лише через півтори години після інциденту на воду спустили рятувальні човни”, - розповідає пасажир лайнера Фульвіо Россі.

Зазначимо, після аварії лайнер перевернувся на бік і практично повністю затонув. Довжина "Costa Concordia" - 290 метрів. Лайнер побудували у 2005 році, вартість побудови - 450 мільйонів євро.