Міська влада у пошуках: чиновники оголосили конкурс і до 25 квітня обіцяють обрати найкращий проект.
“Треба тільки зайнятись достойною музеєфікацією, консервацією і експозицією того, що там є. І забезпечити подальше дослідження цього ядра”, - каже архітектор, член журі конкурсу Лариса Скорик.
Головний архітектор міста Сергій Целовальник клянеться, що над фундаментом Десятинної церкви нічого не будуватимуть і посянив, що київська влада прагне лише зберегти залишки святині. Втім, представники церкви таки прагнуть побудувати новий храм надверх фундаментів Десятинної.
“Щоб вирішити суперечку між архітекторами та археологами, це буде справді музей внизу, а зверху на платформі, з дозволу археологів та істориків, ми будемо будувати церкву, але щоб не заважати продовжувати розкопки”, - каже благочинний чоловічого монастиря УПЦ МП Отець Тарасій.
Тим часом, експерти наголошують: будь-яке будівництво зруйнує фундамент церкви. Кажуть, доцільніше побудувати підземний музей, в якому можна буде розмістити археологічні експонати.
“Я можу сказати, тільки фрагментів фресок, які ми знайшли, зафіксовано 12-13 тисяч, і решта всього дуже багато”, - каже заступник директора Інституту археології НАНУ Гліб Івакін.
Згідно з умовами оголошеного конкурсу, архітектори мають запропонувати, яким чином один з найбільших раритетів України перетворити на справжню туристичну принаду. На розгляд журі вже подали 8 таких проектів.