Окрім цього, підняття рівня води спричинило пошкодження мостів. Варто зауважити, що Миколаїв розташований за понад 100 кілометрів від зруйнованої Каховської ГЕС і стоїть на іншій річці – на Південному Бузі, повідомляє 24 Канал.

До теми Підрив Каховської ГЕС: у Миколаєві стрімко росте рівень води

Вода підступає до зупинок

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив про підйом води у місті.

На Намиві у найнижчій точці пляжу вода підступає до зупинок громадського транспорту. Щоб не йшла далі на проїжджу частину і до будинків – укріплюємо берег. Техніка і комунальники працюють,
– зауважив мер.

У Миколаєві зріс рівень води / Фото Олександра Сєнкевича

Також він оприлюднив відео роботи миколаївських комунальників.

"Укріплення берега на Намиві. Працюють комунальні підприємства Миколаєва та адміністрація Заводського району", – додав Сєнкевич.

Дивіться відео, як у Миколаєві укріплюють берег

За інформацією Суспільне, на Миколаївщині підняття рівня води спричинило пошкодження мостів. Деякі з них пішли під воду.

Своєю чергою, понтонні переправи навпаки треба підтоплювати, щоб зберегти. Цим зараз також займаються комунальники.

Деякі мости на Миколаївщині пошкодилися / Фото Суспільне

Варто прочитати "Район затоплений не водою, а фекаліями": яка ситуація у Херсоні після підриву Каховської ГЕС

Миколаїв може залишитися без води

В ефірі національного телемарафону голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що через підрив окупантами Каховської ГЕС зруйновано нульову точку водозабору з Дніпра.

Це позначка мінус 10 метрів, вона затоплена та зруйнована. Уряд виділяє кошти на її відновлення. Щодо питної води зараз, то вона є, заповнені сховища. Але при цьому загроза залишається – без води може залишитися Миколаїв,
– заявив Кім.

До Миколаєва 6 червня:

  • прибули 43 людини з підтоплених районів,
  • ще силами волонтерів доставили кілька десятків людей, з них 23 – розмістили в Одесі, 6 – залишилися лише на ніч, а потім вирушили до Києва, решта розмістилися самостійно.

"Сьогодні теж прибули кілька десятків людей, це небагато, вони теж розміщені", – зауважив голова ОВА.

У самому Миколаєві зафіксовано збільшення рівня води на 70 сантиметрів. За словами Кіма, загрози немає, але за цією ситуацією спостерігають.

"Наразі реально під загрозою – Снігурівська територіальна громада та 13 населених пунктів уздовж річки Інгулець, тому що до вод Інгульця додалися води Дніпра, в результаті відзначається підвищення рівня води навіть більше, ніж у самому Дніпрі", – зазначив Кім.

У Снігурівській громаді 39 осіб евакуювали всередині населеного пункту, тобто вони розмістилися за місцем. Зниження рівня води очікується завтра.

"На жаль, у Снігурівській громаді зруйновано один міст, затоплено 2, які ЗСУ щойно побудували. Коли вода зійде, можна буде сказати, чи можливе їхнє відновлення. Тобто зараз є 3 неробочі мости, стан двох, сподіваюся, буде задовільним, один – зруйнований", – підсумував очільник області.