Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив 24 Каналу, що "вогневий котел" означає не повне контактне оточення, а оперативне за допомогою вогневої завіси. За його інформацією, в пастку потрапило до 400 окупантів.

Дивіться також Українські воїни затрофеїли російський "танк-сарай" разом з екіпажем

"Туди заходив батальйон до 500 росіян. Частина з них вже "200-ті". Думаю, від 200 до 400 солдатів вже в цьому котлі заблоковані, частина росіян здалася в полон. З погляду на воєнні дії, їм вигідно зараз припинити супротив і здатися в полон, потрапити до обмінного фонду і потім ми зможемо обміняти їх на наших військових", – озвучив Світан.

Боєприпасів на цьому напрямку достатньо

Військовий експерт наголосив, що на Харківському напрямку зброї від країн-партнерів в українських військовослужбовців в достатній кількості. Це і дало змогу ЗСУ гатити по ворогу.

Росіяни не можуть ні підійти до агрегатів заводу, ні вийти з нього, бо одразу попадають під удари української артилерії, якої зараз достатньо, завдячуючи американцям,
– повідомив Світан.

З його слів, вже почали надходити й боєприпаси від Чехії. Тобто, їх на Харківському напрямку така кількість, яка дозволяє тримати у "вогневій завісі" в оперативному "котлі" відповідну частину противника.

Коротко про ситуацію на Харківщині

  • Росія зосередила орієнтовно до 40 тисяч солдатів для наступу в Харківській області, проте він провалився. Окупанти постійно потрапляють під щільні удари української артилерії, ЗСУ має необхідну кількість боєприпасів. Скоріш за все, вийти з оточення у Вовчанську росіянам не вдасться.
  • Мету, яку ставила перед собою російська армія на Харківському напрямку, вона не досягла. Прорвати оборону ЗСУ Росії не вдалося. Країна-агресорка долучила в наступі на Харківщині бійців без бойового досвіду. Наразі насущне завдання окупантів – оборонятися.
  • Ворог намагається перегрупуватися. Пік його наступу в Харківській області минув. Зараз мета росіян – закріпитися на тих ділянках, які вони поки що контролюють. Також важливе завдання, яке перед собою ставлять окупанти – наростити свої сили. Ворог може розтягнути лінію оборони ЗСУ.