Під час повторного наступу на Харківщину Росія зосередила на півночі області близько 40 тисяч бійців. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Владислав Селезньов, зауваживши, що приблизно таку саму кількість мав ворог, наступаючи на Київ у лютому 2022 року.

Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Як можуть розгортатися події у Вовчанську

На півночі Харківщини російські солдати постійно зазнають обстрілів, що призводить до збільшення кількості поранених та загиблих. Можемо пригадати, що під час наступу на Київ у лютому 2022 року окупанти просувалися дуже швидко.

Ворог опинився буквально в передмістях нашої столиці за кілька днів, але цього разу у росіян нічого не вийшло.

Намагаючись діяти за певними алгоритмами 2022 року, вони самі загнали себе у пастку. Вовчанський агрегатний завод – це один з елементів цієї пастки. Я думаю, що російські військовослужбовці, які там перебувають, скоріше за все приречені,
– підкреслив Владислав Селезньов.

Українські артилеристи вже мають боєприпаси та працюють дуже вправно у цілодобовому режимі. Тому шанси вижити в окупантів дуже примарні. Єдина можливість – здатися в полон.

Ситуація у Вовчанську: дивіться на карті

"Щодо інших російських солдатів, то також маю для них погану новину. Постачання артилерійських боєприпасів тільки зростатиме. Нарешті почнуть надходити перші партії снарядів у межах чеської ініціативи", – додав військовий експерт.

Тож у наших артилеристів значно побільшає бойової роботи, а в росіян зростуть втрати. Для України це дуже важливо, бо чим більше втрат зазнаватиме ворог, тим потужнішою буде переговорна позиція України.

Ба більше, ми знаємо чітку заяву української влади, що переговорам має передувати повне звільнення від ворожої присутності всіх територій нашої країни.

Ситуація на Харківщині: актуальні новини

  • Україна отримала дозвіл використовувати зброю США для ударів по Росії. Глава Пентагону заявив, що це вплинуло на ситуацію у Харківській області – вона стабілізувалася. Ллойд Остін додав, що українські військові використовують надану зброю з користю, а повторного прориву кордону більше немає повторитися.
  • У НАТО розповіли, що Росія зазнала "астрономічної" кількості втрат при спробі наступу на Харківщині. Мінімальні здобутки далися їм надто дорогою ціною. Ймовірно, у травні 2024 року окупанти щодня втрачали по тисячі бійців.
  • Американський генерал Чарльз Браун зазначив, що Збройні Сили витримали натиск росіян, а окупанти не досягли стратегічних цілей. Українська сторона змогла ефективно вибудувала оборонні лінії. Саме це стало фактором стабільності.