Пряма трансляція на
Останні випуски

Волкер назвав двох людей, від яких залежить, чи Росія завершить війну на Донбасі

- Читать новость на русском
Курт Волкер
Курт Волкер / "Радіо Свобода"

Спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер вважає, що у Кремлі відповідальними за завершення конфлікту на Донбасі є лише дві особи: президент Володимир Путін і "сірий кардинал" Владислав Сурков. За його словами, вони хочуть зробити Україну проросійською.

Про це він заявив у коментарі ресурсу Politico.

Читайте також: У США озвучили різку позицію щодо участі Росії у місії ООН на Донбасі

"Насправді я думаю, що росіяни вивчають ідею: чи варто закінчити цей конфлікт, досягти миру, вийти з нього, і як це буде виглядати? Я не думаю, що вони поки що до цього готові. Не вважаю і, що вони ухвалили якесь рішення, але я думаю, що вони вивчають це питання", – підкреслив дипломат.

За його словами, рішення щодо конфлікту на Донбасі з боку Росії лежить лише на господареві Кремля, яким є Володимир Путін, щоправда, на його переконання, зустрічі із Сурковим також можуть сприяти цьому.

"Він має можливість спілкуватися з президентом Путіним, і тому це дуже важливо. Він також не є відрізаним від міністерства закордонних справ або міністерства оборони; він – політичний оперативник, тобто керував виборчими кампаніями та є відповідальним за розв’язання заморожених конфліктів у Південній Осетії та Абхазії. Крім того, Сурков є тією людиною, яку розглядають, як компетентного у агресії Росії як у Криму, так і на Донбасі", – додає спецпредставник США щодо України.

Водночас Волкер зауважив, що Сурков є великим професіоналом, дуже розумним та знає, що робить.

Читйате також: Волкер оприлюднив варіанти дій Росії на Донбасі

"Ми маємо різні погляди на Україну та її перспективи. У випадку Росії, вони хочуть, щоб Україна стала дружньою до неї та проросійською, а також мала би такий уряд, з яким вони можуть співпрацювати. Однак, захопивши частину країни, вони зробили її прозахідною та більш націоналістичною – такою об’єднаною Україною, якою вона не була ніколи", – констатував він.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі