Голова Міжнародного товариства Лоуренс Геллер відзначив, що в наші дні відбуваються події та явища, яких не було з часів Вінстона Черчилля 80 років тому.

Важливо Уперше відзначили народ: у США всім українцям вручили премію Dissident Human Rights Award

Він констатував, що зараз демократія у Європі перебуває під загрозою тиранії, і цю загрозу зупиняє лідерство та героїзм.

Як і Вінстон Черчилль, президент Зеленський показує, що тиранія не повинна досягти успіху, що люди повинні мати право самостійно обирати свій шлях і своє життя,
– сказав Лоуренс Геллер.

За його словами, відданість Володимира Зеленського основоположним принципам демократії й твердість у захисті своєї країни допомагає Європі зрозуміти себе, а "його відстоювання демократії надихає всіх нас".

Зеленський нагадав про героїзм десятків тисяч українців і українок

Дякуючи за нагороду, президент України зазначив, що ця премія уособлює не лише його зусилля, а й героїзм десятків тисяч українців і українок, які відзначилися в боях з російським агресором.

"Ця нагорода була б неможливою, якби весь український народ не піднявся б для захисту свободи від нападу тиранії", – акцентував Володимир Зеленський.


Зеленський отримав премію Черчилля / Фото ОП

Він також висловив переконання, що українці та європейська історія завжди пам'ятатимуть тих, хто не вагаючись прийшов на допомогу українському народу та ідеї свободи загалом. Зокрема, президент відзначив лідерство Бориса Джонсона.

За словами глави держави, зараз ми боремося не просто за землю, права людей чи українського народу, не просто за свободу у Європі – ми разом боремось за те, щоб жоден агресор більше ніколи не розглядав війну як засіб для досягнення загарбницьких цілей.

"І, можливо, вперше в історії людства ми здатні зараз показати всім у світі й надовго, що демократії, об'єднавшись, можуть зупинити будь-яку тиранію, навіть якщо спочатку здається, що в неї необмежені ресурси для агресії. Але це може стати реальністю, тільки якщо росія програє на полі бою в Україні", – сказав Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський прокоментував отримання премії Черчилля: дивіться відео

Нагорода, якою було відзначено главу української держави, передана послу України у Великій Британії Вадиму Пристайку для її доправлення на батьківщину.

Володимир Зеленський звернувся до українців 25 липня: дивіться відео