Однак між виступом Зеленського у вересні 2021 року і у травні 2022-го є колосальна різниця. Про неї розповів і сам президент.

Важливо Зеленський мав нараду з урядовцями: обговорили проблеми з паливом, ЗНО та повернення українців

Український лідер підкреслив, що за цей час наше суспільство пережило стільки, що Зеленський не побажав би жодному іншому народу. І нам ще належить пройти новий шлях від травня цього року і, скажімо, до нового вересня. Однак Зеленський наголосив, що для України на цьому шляху обов'язково настане етап, за яким почнеться – мир.

Водночас, за словами Зеленського, Україна – це країна, де можливе все. Німеччина, яка зруйнувала міф про неймовірну силу армії Росії.

Зараз я використовую слова, які кожен і кожна з вас читають і чують дуже часто у засобах масової інформації, в книгах. "Боротьба за свободу", "міф", "російська армія", "війна", "пережили", "окопи", "мир" Кожне з цих слів нібито одразу зрозуміле. Але чи всю їхню глибину ви відчуваєте зараз,
– запитав президент.

Володимир Зеленський розповів, що кожен студент, хто вступає до Стенфорду, повинен написати есе на тему: what matters most to you and why? (Що для тебе найважливіше і чому?). Очільник України зазначив, що його відповідь на це питання вкрай прагматична, а саме:

  • Зброя, яка дозволить подолати технічну і кількісну перевагу російської армії.
  • Санкції, які дозволять зупинити потік грошей на російський терор.
  • Фінанси, які дозволять Україні зберігати соціальну нормальність, поки триває війна.
  • Блокування і конфіскація усіх російських активів, які є в іноземних юрисдикціях і які мають бути направлені на відбудову усього, що зруйнувала ця російська армія.
  • Справедливий трибунал проти усіх воєнних злочинців, які убивали, катували, гвалтували і депортували наших громадян.
  • Оновлена дієва архітектура безпеки, яка не допустить таких нових воєн у світі.
  • І обов'язково – повне відновлення звичайного мирного життя в нашій країні.

Зеленський висловив переконання, що після цієї війни дещо зміниться у відносинах між американським народом і українцями.

"Вже змінюється. Ми стали значно ближче у наших відчуттях. Ми точно знаємо про себе, що маємо на увазі одне й те саме, коли говоримо слово "свобода", – додав президент.

Зауважимо, що промова Зеленського вразила зал. Студенти та викладачі аплодували стоячи. Дехто з них були одягнені у жовтоблакитний одяг та навіть розгорнули український прапор.

Зеленський виступив перед студентами Стенфорда: дивіться відео