Зазначимо, що в лютому зону заповідника Еверест частково закривали для туристів на невизначений період через величезні купи сміття, лише пропускали альпіністів за спеціальними дозволами.

Читайте також: В Україні можуть прийняти новий екологічний закон, створений за європейським прикладом

Три тонни сміття, яке зібрали волонтери, прирівнюють до маси двох позашляховиків або одного дорослого бегемота, передає сайт CNN.

Екоактивісти планують впродовж 45 днів зібрати ще з 10 тонн відходів. Вивозити знахідки з гори висотою під 9 тисяч метрів доводиться за допомогою гелікоптера.

Серед знахідок – порожні банки, пляшки, альпіністське спорядження.

Як волонтери прибирали Еверест: фото


Крім того, знайдені вже чотири тіла загиблих. На одній з найпопулярніших серед альпіністів вершин після сходження лавини залишається не тільки сміття, а й людські тіла, які неможливо вивезти. Починаючи з 1922 року, коли була зафіксована перша смерть при сходженні на вершину, на горі померли при різних обставинах понад 200 осіб. Більшість з них досі залишаються на Евересті.

Що відомо про Еверест?Гора Джомолунгма або Еверест – це найвища вершина земної кулі, що розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Її висота становить 8848,43 метри над рівнем моря. На вершині Евересту дме вітер із швидкістю 200 кілометрів на годину, а температура вночі знижується до мінус шістдесяти. Підйом на вершину триває близько двох місяців — з акліматизацією й установленням проміжних таборів.

Загалом гора налічує 15 маршрутів сходжень. Першою українкою, яка підкорила Еверест, стала Ірина Галай. А за останні вісім років з боку Тибету на Еверест піднялися понад 20 тисяч людей з понад 40 країн світу.