Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України. Станом на 6 ранку 22 травня відомо, що російські окупанти обстріляли об'єкти поблизу населених пунктів Вірнопілля, Дібрівне та Довгеньке.

Важливо Їхня доля – трагічна, – Арестович про мобілізованих з окупованого Донбасу

Окупанти готуються відновити наступ

Зараз загарбники активно готуються, щоб почати наступати.

Угруповання сил противника проводить підготовку до відновлення наступу на Слов’янському напрямку. Окупанти здійснили артилерійські обстріли в районах населених пунктів Вірнопілля, Дібрівне та Довгеньке,
– йдеться у повідомленні від Генерального штабу ЗСУ.

Яка ситуація на фронті

Російські окупанти спробували наступати на Сєвєродонецькому напрямку. Вони хотіли взяти під свій контроль населені пункти Осколонівка, Пурдівка, Щедрищеве та Смолянінове. Однак Збройні Сили України відбили атаку – противник зазнав серйозних втрат та повернувся на попередні позиції.

На Сіверському напрямку росіяни знову підступно ведуть обстріли зі своєї території. Зафіксували "прильоти" поблизу населених пунктів Бояро-Лежачі, Улиця, Бунякіне, Гірки, Грем’яч та Мурав’ї.

На Слобожанському напрямку ворог намагається не допустити, щоб ЗСУ вийшли на державний кордон України. Гаряче і на Бахмутському напрямку – там окупанти хочуть покращити своє тактичне становище. Загалом найактивніші бойові дії тривають у Луганській та Донецькій областях.

На Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках не було активних бойових дій. Російські окупанти намагаються закріпитися на раніше зайнятих рубежах – ведуть заходи із інженерного обладнання позицій.

Україна не буде йти на поступки Росії до повного виведення військ

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що на цей момент перемир’я або будь-які поступки Росії неможливі. Щоб поновити мирний процес, окупаційні війська мають повністю покинути Україну. Тоді можна буде про щось домовлятися.

Україна не піде на тимчасове припинення вогню, як про це зараз активно пишуть на Заході. Адже це заморозить війну, а потім вона знову розгориться.

Війна не припиниться (після тих чи інших поступок). Вона просто буде призупинена на деякий час. ...Росіяни продовжать нарощувати свою військову міць, акумулювати людські ресурси, модернізуватися, працювати над помилками, здійснювати ротацію своїх генералів і через деякий час почнуть новий наступ, з новою інтенсивністю – ще більш кривавий і масштабний,
– пояснив Михайло Подоляк.

Важливо – міськрада Маріуполя показала, як депортують українців у Росію: дивіться відео