У Повітряних силах підтвердили, що росіяни запустили відразу з кількох напрямків дрони-камікадзе. Відомо, що "Шахеди" рухаються на Україну як з Півночі, так і з Півдня.

Читайте також Має незручну траєкторію польоту: як захистити Одесу від "Оніксів"

Що відомо про атаку "Шахедами"

Через імовірну загрозу ударів дронами-камікадзе, повітряну тривогу оголосили у низці областей.

Де лунає повітряна тривога станом на 02:55 26 вересня:

  • Донецька;
  • Запорізька;
  • ​Дніпропетровська;
  • Одеська;
  • Кіровоградська;
  • Полтавська;
  • Черкаська.

Власне, о 22:27 Повітряні сили зазначили, що група російських безпілотників на межі Сумської, а також Чернігівської областей. Вони рухаються на південний захід.

А вже о 22:30 Повітряні сили написали, що існує загроза застосування дронів-камікадзе у Запорізькій області.

У Повітряних силах близько 21:10 попередили, що зафіксований пуск кількох груп "Шахедів" з Чауди, що в Криму. Зазначили, що орієнтовний час входження дронів-камікадзе у підконтрольний Україні повітряний простір – близько 22:00.

У моніторингових каналах зазначають, що мала група "Шахедів" літає у північних областях. Що стосується груп, запущених з Чауди, то вони ще летять у морі курсом на Одеську область. Прогнозований час входження на територію Миколаївської, Одеської або Херсонської областей – 23:45 – 00:30, але можуть бути і раніше.

Повітряні сили ЗСУ, станом на 22:55, попередили про загрозу атаки "Шахедами" для мешканців Миколаївської, Херсонської, а також Дніпропетровської областей.

О 01:20 глава Черкаської ОВА Ігор Табурець звернувся до місцевих мешканців. Він зазначив, що в регіоні працює ППО. Звернімо увагу, що ближче до 2 ночі в області знову чули вибухи. Кажуть і тоді наші військові відпрацьовували по повітряних цілях ворога.

Ближче до 02:20 моніторингові канали повідомляли, що на Одещині активно збивають дрони-камікадзе. Мешканців області закликали не нехтувати власною безпекою.

А станом на 02:34 Повітряні сили зазначають, що люди в Ізмаїлі та Рені повинні залишатися в укриттях. Власне, по другій ночі туди летіла чергова група "Шахедів".

О 2:56 відбій оголосили на Миколаївщині. А за пів години "зеленою" стала Одещина.

4:06 Повітряні сили оголосили відбій загрози застосування ударних БпЛА по областях. Зокрема, "зеленими" стали Кіровоградщина, Черкащина, Полтавщина та Сущина.

О 5:12 повітряну тривогу скасували на Запоріжжі. Крім того, деякий час тривога була на Херсонщині. За даними моніторингових груп, там була загроза КАБів. Зараз область є "зеленою".

Додамо, що впродовж ночі на 25 вересня росіяни здійснили масовану атаку Одещини. Ворог випустив "Калібри", "Онікси" та "Шахеди". Повітряним силам вдалося збити 12 крилатих ракет "Калібр", 2 "Онікси", а також 19 дронів-камікадзе.