Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров, додавши, що окупанти зараз використовують старі радянські запаси ракет, зокрема й "Оніксів" до комплексу "Бастіон". Хоча теоретично можуть їх й виготовляти.

Важливо Триває розбір завалів: в Одеській ОВА розповіли про масштаби пошкоджень Морського вокзалу

Потрібно захистити Одещину

"Онікс" є протикорабельною ракетою, а тому може летіти на доволі низькій висоті на рівні моря, тобто має доволі незручну траєкторію польоту

Через це виникають проблеми з її фіксацією та захопленням як цілі для зенітно-ракетних комплексів та відповідно відпрацюванням по ній,
– зазначив військовий експерт.

Ракети "Онікс"

Ці російські надзвукові універсальні протикорабельні ракети середнього радіуса дії є радянською розробкою. Їхнє призначення – завдавати ударів по надводних цілях. Ракети запускаються з комплексу "Бастіон", розташованому у тимчасово окупованому Криму ще у 2015 році. Дальність "Онікса" по висотній траєкторії складає 450 – 500 кілометрів. Висота польоту ракети на маршовій ділянці – до 14 000 метрів, а на кінцевій ділянці – до 10 метрів. Дальність виявлення цілі – не менше ніж 50 кілометрів. А час готовності до роботи з моменту ввімкнення – понад 2 хвилини.

Військовий експерт про обстріли Одещини російськими ракетами "Онікс": дивіться відео

Окупанти по Одещині застосовують комбіновані удари: частину зброї запускають по цивільній частині міста, а решту – по логістичних об'єкта, які дозволяють Україні здійснювати експорт аграрної продукції.

Під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів постало питання щодо допомоги у захисті Одещини та портової інфраструктури від ракетних обстрілів Росії.

"За результатами візиту нібито було досягнуто прогресу. А тому очікуємо більше сучасних зенітно-ракетних комплексів, які зможуть ефективно прикрити Одесу", – зазначив Андрій Крамаров.

Що відомо про атаку на Одещину 25 вересня

  • Проти ночі ворог обстріляв Одеську область 19 дронами-камікадзе "Шахед" та ракетами – 12 "Калібрами" і 2 "Оніксами".
  • Українські Сили ППО ліквідували 11 "Калібрів" та 19 "Шахедів". Однак 2 ракети "Онікс" влучили у зерносховище, яке було пустим.
  • Основний удар окупанти завдали по припортовій інфраструктурі Одещини. Ворог обстріляв будівлю морського вокзалу та готелю, які внаслідок удару зазнали серйозних пошкоджень та майже зруйновані.
  • Крім того, росіяни вдарили по складу з тисячами тонн зерна в Одеській області. На жаль, під завалами загинули двоє людей.
  • Також внаслідок обстрілу Одещини 47-річна жінка зазнала осколкових поранень. Медики одразу надали їй допомогу, зараз вона у стабільному стані.