За роботу взялися талановиті майстри – Готфрід Тюссо та Андреас Шлютер. Панелі на стінах збирали, немов мозаїку. Здавалося, що кімната вирізьблена з одного суцільного кристала.

Читайте також: Вікінги: яким насправді був народ воїнів, що наганяли жах на всю Європу

Королю не вдалося побачити завершену роботу майстрів, як і майстрам не судилося її завершити. Після смерті Фрідріха І на трон зійшов його син, який вирішив не витрачати більше коштів на спорудження кабінету, а тому у 1717 році подарував його Петру I. Кімнату частинами було перевезено до царської Росії, проте остаточного вигляду вона набула лише у 1743 році завдяки імператриці Єлизаветі.

Роботу майстрів завершив і вдосконалив придворний архітектор Растреллі. Він доповнив оздоблення кабінету дзеркальними пілястрами, позолоченим різьбленням, а також мозаїкою з яшми та агату. В 1770 році неймовірний витвір виставили у Царському селі в приміщенні Катерининського палацу.

бурштинова кімната
Бурштинова кімната

Кожні 30 років у кімнаті проводили реставрацію, остання з яких, перед зникненням, була запланована на 1941 рік. Ще в перші дні війни було ухвалено рішення евакуювати дорогоцінні експонати із палацу, щоб вберегти їх від розкрадання. Проте евакуацію Бурштинової кімнати у поспіху було просто неможливо здійснити.

бурштинова кімната
За роботу над кімнатою взялися талановиті майстри – Готфрід Тюссо та Андреас Шлютер

Тоді працівники музею лише спробували замаскувати експонат. Вони розібрали його на частини та дбайливо обгорнули в кілька шарів тканини й картону, з надією, що мародери не розвідають, який скарб зберігається в упакуваннях. Проте викраденню запобігти не вдалося. У вигляді окремих панно кімната була відправлена у королівський замок у Кенігсберзі. Там вона перебувала до кінця літа 1944 року до авіаатаки британських військових сил, яка спричинила пожежу у приміщенні.

бурштинова кімната
Кожні 30 років у кімнаті проводили реставрацію

Зі свідчень відомо, що під час пожежі кімната не постраждала. Її дбайливо переховали у підвальне приміщення замку. Після штурму радянських військ виявилося, що ніхто не знає, де насправді зберігається експонат.

Які існують припущення та здогадки щодо зникнення Бурштинової кімнати – дивіться у програмі.