Блащак – віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони Польщі – зауважив, що геополітична ситуація, яка є сьогодні, та повномасштабна війна пришвидшила військову співпрацю між Україною та Польщею. Цей процес – послідовний та далекосяжний. Міністр відповів на запитання, чи створять дві країни воєнний союз.

Зверніть увагу Рішення Польщі надати Україні літаки не спонукає Байдена відправити F-16, – Білий дім

Міністр наголосив, що Польща допомагає Україні на багатьох рівнях. Блащак додав: він не сумнівається, що після завершення війни українська армія буде найсильнішою та найдосвідченішою у Європі.

Сильна, незалежна, заможна Україна – в наших національних інтересах, але, як показує реальність, найважливішою та найефективнішою є сила чинних альянсів. Передусім це стосується НАТО,
– наголосив Блащак.

Україна хоче гарантій безпеки від НАТО

Володимир Зеленський заявив, що хоче бачити кроки від НАТО назустріч. Президент наголосив: Україна хоче гарантій безпеки від Альянсу ще до вступу у нього. Президент наголосив, що терміни приєднання до НАТО залежать не від України.

Зеленський додав, що Україна дякує усім країнам, які допомагають їй виборювати свою свободу. Водночас стратегічні гарантії безпеки – необхідність.