Про це у розмові з 24 Каналом зазначив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик. Він пояснив справжню риторику країн.

Дивіться також Комунікації з Кремлем немає: як Захід може використати приїзд росіян на урочистості у Франції

Позиція західних країн

За два роки повномасштабної війни острах західних країн перед ескалацією зростає, зауважив Дубовик. Причина тому – ядерне питання.

"Тому вони і кажуть, ми збивати іранські ракети, які летять на Ізраїль, можемо і будемо, якщо вони продовжать це робити. Тому що Іран – не Росія, і не ядерна держава поки що. А Росія – так, тому ми не хочемо прямого зіткнення з нею. І в цьому сенсі нічого не змінюється", – пояснив він.

Тому заява Макрона була провокативною. Загалом французький очільник хоче підняти свій статус, і показати всім, що "він стратег і мислитель".

"З іншого боку – він грає у психологічну гру із Москвою. Бо розуміє, що цей тиск теж важливий. Мовляв, добре, "ми розглянемо таку ситуацію". Для Москви це буде погано", – додав аналітик.

Політика Франції: останні новини

  • Еммануель Макрон виступив із черговою ідеєю на фоні війни Росії з Україною. Він запропонував перемир'я у світі і в нашій країні у тому числі на час проведення Олімпійських ігор у Парижі.
  • Тим часом заступник командира Третьої окремої штурмової бригади відреагував на цю пропозицію. Там назвали це порожніми розмовами. Справжня допомога Україні – надання засобів ППО та військової техніки.
  • Видання Le Figaro опублікувало результати одного опитування, за результатами якого більше половини французів віком від 18 до 25 років готові воювати за Україну. В тому числі безпосередньо на фронті.