Про рідкісну подію повідомили місцеві телеканали. Момент падіння вдалося зафіксувати на камери відеоспостереження.

Цікаво Метеорит, знайдений у Марокко, має земне походження – він покинув планету і повернувся

У Туреччині впав метеорит

Жителі щонайменше п'яти провінцій Туреччини стали свідками падіння великого метеорита. Об'єкт, що яскраво світиться і згорів в атмосфері, бачили у провінціях:

  • Діярбакир,
  • Малатья,
  • Ерзурум,
  • Елязиг,
  • Ґазіантеп.

У Туреччині бачили падіння метеорита: відео

У турецькому сегменті соцмереж одразу ж з'явилися кадри з об'єктом, що летить до землі й світиться блакитно-зеленим кольором.

У міру наближення він розколовся на кілька частин, і через деякий час небо над південним сходом Туреччини знову стало темним.

Жителі зафільмували падіння небесного об'єкта: відео

Кадри, які схвилювали громадян, за короткий час стали гарячою темою в соціальних мережах. Варто зауважити, що офіційної заяви щодо метеорита поки не було. За інформацією ЗМІ, він впав у Малатьї.

Падіння супроводжувалося яскравим світлом: відео

Варто прочитати Камінь, яким чоловік десятиліттями підпирав двері сараю, виявився цінним метеоритом

Як розрізнити метеор, метеорит та метеороїд

Метеоритом називають те, що вже впало на Землю. Тобто це камінь, який можна знайти десь на Землі, оглянути й дослідити.

Поки об'єкт летить крізь космічний простір, його називають метеороїдом. Це невеликі астероїди розміром від маленької піщинки до 30 метрів у діаметрі.

Попри відносно малі розміри, потрапляючи в атмосферу на величезній швидкості, метеороїди розжарюються, лишаючи короткочасний, але яскравий слід. Це вже називається метеором. Тобто метеор – це не якийсь об'єкт, а явище, яке супроводжується падінням та згорянням об'єкта в атмосфері.

Найяскравіші та найпомітніші метеори іноді називають болідами. Вони потужно спалахують у небі, залишаючи після себе світлове та звукове "шоу".