Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко. За його словами, згідно із загальним досвідом найбільший вплив насамперед триває щодо інфраструктури країн.

До теми Британська розвідка попередила про "лічені дні" до нападу Росії на Україну

"Враховуючи умови й напружений стан енергетики України, може якраз насамперед бути вплив на енергетичну галузь економіки України", – наголосив Риженко.

Риженко: Гібридна війна проти України

Представник Центру оборонних стратегій зауважив, що у Росії кібератаки керуються на державному рівні. Країна-агресорка підтримує подібні заходи, коли їх спрямовують на невійськові методи впливу на сусідів.

Це повністю вписують у контекст гібридної війни проти України. Ми маємо опановувати це питання, вивчати й набувати спроможності, щоб протидіяти. Якщо цього не буде, то вся економіка та інші галузі "встануть".

Андрій Риженко

Експерт Центру оборонних стратегій

Він також зауважив, що в "Газпромі" є IT-фахівці, які призначені для того, щоб боротись із конкурентами фірми. Насамперед спеціалісти мають забезпечувати підтримання монополії у постачанні енергоносіїв у Європу. "Щоб наповнювати бюджет Росії фінансовими ресурсами", – додав він.

Риженко прокоментував кіберплани Росії: дивіться відео

Допомога світу у кібербезпеці: коротко

  • США та Велика Британія нібито направили до України експертів з кібервійни. Це відбувалось таємно.
  • Метою приїзду є допомога країні у можливих кібератаках. Припускають, що кібератаки можуть бути націлені на електромережі, банківську систему та інші критично важливі компоненти економіки й уряду України.
  • У Штатах кажуть, що за останній місяць російське кіберсередовище активізувалось. Однак увага громадськості зосереджена на нарощуванні військ біля кордонів України.