Інструктор зі снайпінгу фонду "Повернись живим" визначив, що розробкою Росії, зокрема, є тактична цівка, що дозволяє закріплювати на гвинтівку додаткове устаткування на кшталт прицілу.

Читайте також: Як короткоствольна зброя перетворилася на "понти" для обраних: розслідування

"Також нетиповим є ДГК – дулове гальмо-компенсатор, з якого на фото стирчить шомпол. До речі, чистити гвинтівку у такий спосіб – справжнє блюзнірство, це дуже шкодить зброї і псує її.

Також можу відзначити сошки (спеціальні "ніжки", що їх використовують для зручності стрільби лежачи. – Прим. ред.). Ці, що на знімку, досить непогані – Atlas Bipod, коштують приблизно 300-400 доларів. Сошки, на відміну від тактичної цівки, виготовляються у США, а не в Росії", – прокоментував інструктор фонду.

Зброю російського формату активно використовують бойовики
Бойовики активно використовують російську зброю

Проте найбільше вражає ціна прицілу на модернізованій СГД бойовика. Приціл на фото – від Nightforce NXS. Залежно від комплектації він може коштувати від 2 до 3 тис. доларів.

Як підсумував інструктор, обвіс на цю СГД, якщо приціл "тягне" на 3 тисяч доларів, коштує приблизно 5 тисяч "зелених". У гривнях це десь 140 тисяч. Ніхто не думає, що "простий хлопець з Донбасу" може придбати собі гвинтівку з подібними комплектуючими. І така зброя в сукупності з досить якісними новими снайперськими набоями з Росії 7н34, що їх використовують бойовики, може наробити чимало біди на відстань в тисячу метрів і навіть трохи більше.

Що таке Nightforce NXS?NXS – серія прицілів компанії Nightforce, що відповідає військовим стандартам, і складається з цілого ряду моделей, що дозволяє підібрати приціл для вирішення практично будь-яких завдань.

Читайте также: Зброя для України: хто, чим і як нам допоможе