Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо в етері телеканалу RTVS повідомив, що буде блокувати членство України в Північноатлантичному Альянсі. За його словами, це означатиме початок Третьої світової війни, передає 24 Канал.

Дивіться також Росія намагається подати масштабні навчання НАТО як провокацію: в ISW пояснили причини

Україна не отримає жодної зброї від Словаччини

Фіцо висловився про свої плани на зустріч із прем'єром України Денисом Шмигалем, яка запланована на 24 січня. За його словами, він йде на цю зустріч із гуманітарною допомогою. Він наголосив, що вони закріплюють той факт, що Україна не отримає від словацької армії та з державних складів жодної зброї.

Прем'єр Словаччини також зачепив питання і членства України в Європейському Союзі. Він сказав, що вони "це поважають", але Україна повинна відповідати умовам.

Я скажу, що я проти членства України в НАТО, що буду користуватися правом вето і блокуватиму рішення, тому що це буде фундаментом Третьої світової війни,
– заявив політик.

Чи готується НАТО до війни з Росією

  • Німецьке видання Bild оприлюднило секретні документи, що містять сценарії можливого конфлікту між НАТО та Росією. Інститут вивчення війни прокоментував цю інформацію.
  • Згідно з опублікованими документами, Німеччина розглядає гіпотетичний "шлях до конфлікту" з Росією, який може розпочатися вже у 2024 році. Сценарій "Оборона Альянсу 2025" припускає переміщення російських військ до Калінінградської області та створення штучних конфліктів біля Сувальського коридору.
  • Водночас ISW наголошує на важливості допомоги Україні з боку Заходу, адже наша держава стримує російську агресію в реальному часі. Аналітики вважають, що успіх України у стримуванні російської агресії є вирішальним для безпеки всієї Європи.