Цю оцінку представлять в усному форматі. Про це Шефчович заявив під час пресконференції за результатами засідання Колегії Єврокомісії, передає кореспондентка 24 Каналу.

Цікаво Перші мільярди вже влітку: Україні незабаром можуть передати російські активи

У Єврокомісії висловилися щодо реформ в Україні

Єврокомісар наголосив, що Україна докладає багато зусиль і працює у складних умовах. За його словами, раніше Києву порекомендували попрацювати ще над чотирма пунктами, які є необхідними для початку переговорів про вступ.

Два з них були пов'язані з офісами НАБУ – збільшення штату та розширення повноважень цього офісу. І ще кілька законів перебувають на розгляді – про лобіювання та національні меншини. Я б сказав, що все було оцінено дуже позитивно,
– сказав єврокомісар.

На питання чи вжила Україна всі необхідні заходи щодо розширення прав національних меншин, Шефчович відповів, що Київ ще працює над цим.

"Я думаю, що це одне з питань, яке ще не вирішене. Але ми знаємо, що тут також було досягнуто значного прогресу", – сказав він.

ЄС може незабаром запропонувати рамки для вступу України

  • Журналісти видання Bloomberg, з посиланням на слова віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, зауважили, що Європейський Союз планує запропонувати рамки переговорів про вступ України до ЄС вже цього тижня. Це сталося після того, як Україна виконала 4 додаткові рекомендації ЄС щодо початку переговорів про вступ.
  • За даними видання, переговорні рамки окреслюють керівні принципи та засади переговорів про вступ до ЄС. Європейська Рада має представити ці рамки на початку переговорів. Крім того, Європейська Комісія ініціювала ретельний аналіз з метою оцінки відповідності українського законодавства законодавству ЄС.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль тим часом заявив, що Україна швидко рухається до членства в ЄС. Зокрема, він наголосив, що наша держава очікує на переговорну рамку зі сторони Єврокомісії вже в березні 2024 року.