Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, які втрати на полі бою були найбільш болючими для росіян у тимчасово окупованому Криму. За його словами, найкращою операцією досі залишається знищення крейсера "Москва".

Дивіться також Сили оборони знищили САУ "Малка", яку росіяни називають "найпотужнішою гарматою світу"

Ворога треба бити

Ігнат наголосив, що до цього долучилися усі Сили оборони — повітряні, військово-морські та інші. Він наголосив, що була геніальна операція. У ній взяв участь навіть Bayraktar. Він відвертав увагу. Крейсер "Москва" дуже заважав нашим захисникам. На ньому було розміщено багато апаратури, він мав серйозні ударні функції і знищити такий корабель було дуже непросто.

Але наші Сили оборони перехитрили їх – це класика. Я думаю, що не один фільм буде знято по цій операції,
– додав речник.

Крім цього, він пригадав удари ракетами StormShadow по різних об’єктах, наприклад, по штабу Чорноморського флоту. За словами Юрія Ігната, цей удар був красномовним та показав, що Севастополь – українське місто, а не "город русскіх моряков".

Також Ігнат назвав знищення російської авіації на аеродромах, але не уточнив, чия це операція та які засоби для цього використали. Не залишив речник Повітряних сил без уваги і знищення комплексів "Тріумф" з відео підтвердженням. Він зазначив, до цього долучалися Сили спеціальних операцій, ГУР, тому це операції усіх підрозділів Сил оборони у комплексі

Так, ворога треба бити, і про це я вам кажу — це логістика, це забезпечення, це бази, пункти управління,
– підсумував Юрій Ігнат.

Росія втратила літак А-50

  • Українські захисники ввечері 14 січня гарно відпрацювали по російських літаках над акваторією Азовського моря. Зрештою стало відомо, що внаслідок атаки було знищено літак А-50, а також пошкоджено Іл-22. Збиття цих повітряних суден увійшло в історію, як черговий "чорний день" російської авіації.
  • Уже вранці 15 січня командувач Повітряних сил Микола Олещук натякнув на чергові втрати у російській авіації. Офіцер не розкрив жодної інформації, а натомість запостив картинку, присвячену роковинам удару по багатоповерхівці у Дніпрі, у свій телеграм-канал. Саме 14 січня 2023 року росіяни вдарили по багатоповерхівці у Дніпрі.
  • Однак уже згодом Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив знищення російського літака А-50. Він подякував Повітряним силам за чудово сплановану та проведену операцію в Приазов'ї.