На рахунках голови партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, його соратника Тараса Козака та дружини Оксани Марченко в білоруському банку були мільйони іноземної валюти.

Цікаво Кримські "заробітки": як Медведчук допомагав окупантам красти український газ

Через "Абсолютбанк" купували телеканали

Віктор Медведчук зберігав у білоруському банку 48 500 євро, однак його дружина Оксана Марченко менш скромна. На її рахунках 2,2 мільйона євро та 800 мільйонів рублів.

Тарас Козак тримав в "Абсолютбанку" 8,8 мільйона євро і 8,2 мільйона доларів. Також саме через цей банк він купував телеканали ZІК, NewsOne і "112 Україна". Окрім того, саме власник банку Микола Воробей допоміг Козаку втекти з України. Адже депутата ОПЗЖ з країни вивіз літак білоруського олігарха.

Повний текст публікації Центру протидії корупції

Ще одна погана новина для Віктора Медведчука. Білоруський Абсолютбанк, де Медведчук з дружиною тримають свої мільйони, перестав обслуговувати карти VISA, а також ввів низку обмежень на грошові перекази. Причина зрозуміла: банк, який належить наближеному до Лукашенка олігарху Вороб'ю, нещодавно потрапив під санкції США.

З останньої декларації Медведчука відомо, що в Абсолютбанку у лідера ОПЗЖ зависло 48,5 тисяч євро і трохи російських рублів. Його дружина - Оксана Марченко - тримає в підсанкційному банку 2,2 млн євро та майже 800 млн рублів.

Там же заховав гроші бізнес-партнер Медведчука - нардеп від ОПЗЖ Тарас Козак (на фото ліворуч). В білоруському банку зависли 8,8 млн євро та 8,2 млн доларів, які задекларував Козак. Саме через Абсолютбанк Козак купував телеканали, які обробляли мізки громадянам України.

Якщо Медведчук сидить під арештом в київському маєтку, то Козаку вдалось з України втекти. Як з'ясували Схеми: корупція в деталях - RFERL, літаком згаданого вище олігарха Вороб'я. Зранку ЗМІ поширили інформацію, що Козака готуються оголосити в міжнародний розшук, але згодом новину прибрали.

Санкції проти Медведчука і Козака: головне

  • 2 лютому 2021 року РНБО ввела санкції проти телеканалів Тараса Козака, через що була заблокована робота пропагандистських каналів ZIK, NewsOne і "112 Україна".
  • 19 лютого 2021 року санкції ввели проти 8 осіб, у тому числі проти Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.
  • У травні 2021 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та Козаку. Зокрема їх звинуватили у державній зраді.
  • Медведчука відправили під домашній арешт, а Козак втік у Білорусь, тому поки що уникає покарання.