У центрі вугільного скандалу в Україні – профільний міністр Юрій Продан. Чиновнику на загал перед пресою та членами Уряду довелося звітувати, чому генпрокуратура хотіла з ним поговорити. Причини прості – підвідомчі структури Міненерего підозрюють у корупційних схемах щодо закупівлі вугілля з Південно-Африканської республіки.

За словами Юрія Продана інших варіантів немає, бо вугілля з інших країн – Австралії чи США – буде дорожчим, та й чекати на нові контракти доведеться щонайменше півтора місяця. Ця ситуація обурила головного міліціонера Арсена Авакова – мовляв, уряд змушують купувати вугілля в агресора. Тому прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк попросив СБУ з'ясувати, хто стоїть за переділом вугільного ринку в Україні.

Зараз на складах менше 2 мільйонів тонн вугілля. Це критично мало для зими. Через війну на Сході Україна вимушена купувати енергоресурс за кордоном. Півмільйона тонн мали привезти з ПАР, половина – вже в українських портах, решта – має прибути до кінця року. Та контракт з Південно-африканською компанією викликав сумніви у Президента, які й стали причиною перевірок.