Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, Збройні Сили України покращили свої позиції північніше Володимирівки, що біля Вугледара. Там вдалося звільнити понад 2 квадратних кілометри території.

Дивіться також Чому контрнаступ ЗСУ є найкращою альтернативою "мирним" переговорам

Чи можна це вважати контрнаступом ЗСУ

Як наголосив Світан, такі просування – це місцеві локальні рухи українських військ з покращення ситуації на цій ділянці фронту. Це дозволить підрозділам краще захищатися від російських загарбників.

Також такі просування варто сприймати як розширення плацдарму для подальшого наступу. Він може початися як на Вугледарському напрямку, так і на будь-якій іншій ділянці фронту.

Українські військові також розсунули плацдарм для подальшого наступу в бік Волновахи. Але не обов'язково на неї. Там є 3 – 4 напрямки, куди можна наступати. На саму Волноваху; дещо західніше від неї у бік Урзуфа. Також можна рухатися до Оленівки в бік траси Донецьк – Новоазовськ чи одразу виходити східніше Маріуполя,
– зауважив Світан.

Дивіться розмову з Романом Світаном на ютубі 24 Каналу

Якщо Збройні Сили України зможуть вийти східніше Маріуполя, то взагалі опиняться практично поблизу державного кордону. Як припустив Світан, також не варто відкидати можливість із виходом на територію Росії поблизу Таганрога.

Втрати Росії: коротко

  • Російські окупанти зазнали катастрофічних втрат з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Воно почалося 24 лютого 2022 року.
  • Так, станом на 2 червня українські військові знищили 208 910 російських загарбників. А за минулу добу, 1 червня, на "концерт Кобзона" відправилися ще 540 окупантів.
  • Також Росія втратила 3819 танків, 7490 бойових броньованих машин, 3501 артилерійську систему, 575 РСЗВ, 335 засобів ППО тощо.