Представники Сполучених Штатів, Японії та Південної Кореї планують зустрітись 7 вересня у Токіо, щоб обговорити питання Північної Кореї.

До теми КНДР готує нові ядерні випробування, – Блінкен

"М'якої" відповіді не буде

Нещодавно радник з національної безпеки Південної Кореї Кім Сон Хан заявив, що "м’якої" відповіді не буде, якщо КНДР проведе ядерне випробовування.

Якщо Північна Корея проведе своє сьоме ядерне випробування, наші три країни разом з міжнародним співтовариством максимізують співпрацю таким чином, щоб Північна Корея усвідомила, що це був явно неправильний вибір, – повідомив чиновник журналістам Yonhap.

Високопосадовці деталей поки не розкривають, однак міністерство закордонних справ Південної Кореї раніше згадувало, що, ймовірно, Пхеньян чекає посилення санкцій.

Хто буде на зустрічі

  • Кім Сон Хан – радник з національної безпеки Південної Кореї
  • Сунг Кім – представник США у справах Північної Кореї
  • Кім Ганн – спеціальний представник Південної Кореї з питань миру та безпеки на півострові
  • Такехіро Фунакосі – директор департаменту з питань Азії та Океанії МЗС Японії

Чи допомагатиме москва Пхеньяну

Раніше правозахисник Марк Фейгін аналізував можливу співпрацю росії з КНДР. За його словами, у Кореї немає достатньо грошей, тому кремль може передати Пхеньяну нуклеарні технології, удосконалених ракет та ракетоносіїв.

На думку Фейгіна, для самої росії ця співпраця невигідна, бо вона від неї мало що отримає, однак це є частиною загального "ядерного шантажу" від країни-терористки.

Ситуація на Корейському півострові

У серпні Кім Йо Чжон сестра Кім Чен Ина пригрозила Південній Кореї "потужною відповіддю" та пофантазувала про "знищення влади".

Висловлювання було спричинене тим, що, на думку Кім, Сеул займається поширенням у КНДР заражених на коронавірус листівок та інших речей. Експерти розцінили висловлювання сестри лідера Північної Кореї як привід почати ядерні випробування.

Нагадаємо, Пхеньян заявив, що "переміг коронавірус".

Вас це може зацікавити – росія заблокувала ядерний договір: дивіться відео