Цю яхту ще у 2022 році заарештували через санкції проти Віктора Медведчука.

Дивіться також Медведчук і Марченко досі володіють маєтками в Україні та охороняють їх, – BihusInfo

Яхта Медведчука відчалила з хорватського порту

За даними хорватського сайту dnevnik.hr, яхта Royal Romance, яку пов'язують з родиною підсанкційного політика Віктора Медведчука, зранку 25 січня 2024 року відпливла з порту Трогір в Хорватії. Вона знаходилася там під арештом з весни 2023 року.

Відомо, що у 2015 році цю яхту довжиною 92 метри отримала компанія Fregata Marine Ltd. (Маршалові острови). Її власницею була дружина Медведчука – Оксана Марченко. Однак вже у 2021 році у судна змінився власник.

Так, ним стало Lanelia Holdings Ltd (Маршалові острови), власники якого були невідомі.

У 2022 році Львівський суд арештував Royal Romance. А вже у листопаді 2023 року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) заявило про намір продати яхту. Варто зауважитит, що вартість судна оцінювалася в 200 мільйонів євро.

Хорватський сайт dnevnik.hr з посиланням на юридичну фірму Gajski, Grlić, Prka and partners (Загреб) пише, що власником Lanelia Holding є громадянин Росії Алєксєй Інкін. Зазначається, що він намагається довести, що придбав судно до початку російського вторгнення в Україну.

Чому рухалась яхта Медведчука

В Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) пояснили що ж відбувається із суперяхтою Віктора Медведчука.

З посиланням на органи державної влади Хорватії, в АРМА зазначили, що судно весь час перебуває у пункті дислокації, біля причалу верфі Adria Docks у місті Трогір.

Відповідно до повідомленням Міністерства моря, транспорту та інфраструктури Республіки Хорватія, яхта Royal Romance 25 січня 2024 року тимчасово відчалила для підтвердження її технічної спроможності, плавучості та роботи двигунів (тест драйв). Про це йдеться у відповіді на запит видання NV Бізнес.

Провести такі заходи було рішенням Окружного суду міста Спліт, що у Хорватії. Щоб забезпечити законність під час технічної перевірки спостереження здійснюється Капітаном порту за участі поліцейських Хорватії.

Відповідно до даних сайту Marintraffic.com, підтверджено відхід яхти о 10:35 та прихід о 12:47 (UTC +1).

Крім того, Державним секретарем Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Хорватія – Керівником міжвідомчої робочої групи з питань підтримки України Франо Матушічем повідомлено про ухвалення Окружним судом міста Спліт рішення передати судно Royal Romance Україні на підставі запиту про міжнародно-правову допомогу,
– уточнили в АРМА.

Чи передадуть судно Україні

Хорватія очікує якнайшвидшої передачі судна Україні. На думку хорватської сторони, правових перешкод для здійснення цього наміру не існує.

Також АРМА отримало погодження на проведення повторного огляду цього активу для проведення якісної реалізації.

Після того як буде проведена оцінка арештованого активу, АРМА планує здійснити його реалізацію. "Продаж цього лоту стане першим прикладом реалізації арештованих активів, що перебувають за кордоном", – нагололсили в Нацагентстві.

Деталі про арешт яхти Медведчука

  • Арешт наклали відповідно до санкцій Європейського Союзу, запроваджених проти політиків і посадовців, яких пов’язують із Кремлем. Разом з елітною яхтою кума Путіна, влада Хорватії арештувала ще кілька суден, які пов’язують з російськими можновладцями.
  • Журналісти зазначають, що 92-метрова Royal Romance є однією з п’яти найбільших яхт у світі, які використовують виключно для потреб її власників. Щорічне обслуговування, ремонт та витрати на пальне такої яхти становлять від 15 до 20 мільйонів доларів.
  • В листопаді 2022 року у Хорватії агенти Федерального бюро розслідування США провели обшук на 92-метровій яхті "Royal Romance". За словами судді та представника окружного суду Спліта Дінко Мешина, обшук судна пройшов з ініціативи влади Сполучених Штатів.
  • В грудні 2022 року яхту родини зрадника Віктора Медведчука в Хорватії оглянули українські фахівці. Після цього стало відомо, що її планували продати на торгах.