До складу підрозділу входять: команда боротьби з бойовими плавцями, група спеціального призначення та підрозділи забезпечення.

Читайте також Росіяни вдвічі зменшили кількість кораблів у Чорному морі, але можуть готувати атаку, – Гуменюк

Де дислокується загін

Розповідають, що до окупації Криму загін бойових плавців дислокувався у Севастополі. Однак навесні 2014 року його перемістили до Одеси. Відтак, вся підготовка майбутніх бійців розпочинається у водолазній школі ВМС.

Наразі школа проводить підготовку водолазних спеціалістів за основними та допоміжними кваліфікаціями. До основних кваліфікацій входять: водолаз, водолаз-інструктор, старший водолаз-інструктор. Натомість допоміжні – водолаз-підривник, водолаз-зварювальник.

Як проходить підготовка бійців

Для того, аби потрапити на курс, у кандидата має бути відмінна не лише фізична, а й моральна підготовка.

У водолаза немає легких завдань. Кожне завдання пов'язане з певним ризиком для життя,
– каже інструктор Сергій.

Окрім базового курсу, інструктори ще й імпровізують. Занурення із зав'язаними кінцівками – один із найскладніших етапів, який доведеться пережити курсанту під час навчань.

Підготовка бійців-водолазів: дивіться відео

Таким чином інструктори привчають бійців не панікувати у воді та критично мислити в екстремальних ситуаціях.

Яка ситуація на Південному напрямку: останні новини

  • Наталія Гуменюк розповіла, що росіяни використовують невеликі диверсійні групи в районі островів у гирлі Дніпра на Херсонщині. Туди вони намагаються просунутись, аби спостерігати за діями українських сил оборони.
  • Нещодавно Сили оборони на Херсонщині знищили 3 установки типу "Град", якими росіяни обстрілювали Херсон. Також наші військові знищили до 4 одиниць важкої ствольної артилерії.
  • Збунтувавшись проти військового порядку, російський окупант на Херсонщині підірвав командира гранатою, він лишився без обох ніг. Також відомо ще про трьох загиблих та вісім поранених.