Більшості людей у росії просто байдуже – вони не мають якоїсь власної позиції, а багато звинувачують у всьому Україну й усіх на світі. Про це в ефірі 24 каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Важливо ЄС повністю призупинив угоду про спрощений візовий режим з росією

"путінські росіяни"

Остання частина населення росії сприймає погіршення свого власного життя не як наслідок війни, яку розв'язала їхня держава, а начебто все "через погану Україну та Захід".

Це особлива історія, це те, що називається антропологічним таким типом "людина путінська". Як колись була радянська людина, зараз за 23 роки сформувалась "людина путінська",
– розповідає журналіст.

За його словами, така людина позбавлена раціонального способу сприйняття реальності, вона повністю перебуває в полоні телевізора. Цей тип потребує окремого вивчення.

"Так, вони саме так і думають. За 14 років існування Рейху вивели окрему "породу" німців. Це люди, які справді вірили, що це євреї у всьому винні, тож треба їх знищувати", – порівняв Ігор Яковенко.

Як росіяни ставляться до війни в Україні: дивіться відео

Як "лікувати" путінських росіян

На думку російського опозиціонера, є лише один спосіб вилікувати таких росіян – це важка військова поразка. Жодних інших способів, мовляв, не існує.

Це теж відомо з історії. Я надаю перевагу діям – намагаюся переконати хоч когось. Іноді це вдається. Небагато, на жаль, але вдається,
– зізнався журналіст.

Ставлення росіян до війни:

  • Більшість російських опозиціонерів часто запевняють, що значна частина росіян негативно ставляться до війни. Щоправда, такі заяви щонайменше перебільшені.
  • У квітні цього року, тобто через два місяці після початку повномастшабної війни, опитування опозиційного "Левада-Центру" показало, що 74% росіян позитивно ставляться до війни проти України. Негативно – лише 19%.
  • Втім, справедливо буде зазначити, що протягом бойових дій показник їхньої підтримки в росії постійно зменшується. Це зокрема підтвердив секретар РНБО Олексій Данілов.