Журналісти проаналізували офіційні документи кіпрських компаній про отримання у власність нафтового бізнесу. Мовиться про компанії "Новошахтинський завод нафтопродуктів" і "НЗНП Трейд".

Важливо Може бути причетна до окупації Криму, – СБУ пояснила обшуки в "Українському виборі" Медведчука

За документи, у власність родин Віктора Медведчука й Тараса Козака вони перейшли 27 лютого 2014 року. Саме в ці дні "зелені чоловічки" захопили парламент АР Крим у Сімферополі.

Мільйонні прибутки з наддешевих компаній

Офіційні документи показують, що 42% "Новошахтинського заводу нафтопродуктів" українські політики придбали всього за 40 тисяч доларів.

Починаючи з 2014 року й донині ця компанія, за оцінками, принесла компанія Оксани Марченко й Наталії Лавренюк понад 100 мільйонів доларів.

Водночас 60% у компанії "НЗНП Трейд" Віктор Медведчук з соратником придбали за зовсім маленьку суму – всього 1 тисячу доларів.

До цього обидві компанії належали російському мільярдеру Сергію Кислову.

Розслідування "Схем" про нафтовий бізнес Медведчука – Козака: дивіться відео

Підсанкційні Медведчук і Козак: коротко

  • Починаючи з кінця січня 2021 року, проти лідера "Опозиційної платформи – За життя" та його соратника українська влада регулярно вводить санкції та посилює їх.
  • Щодо Тараса Козака, то під санкції зокрема потрапили медіа, які йому належать – ZIK, NewsOne та "112 Україна". Телеканали припинили мовлення в Україні.
  • Натомість у питанні Віктора Медведчука санкції зачепили зокрема його нафтовий бізнес. Так РНБО схвалила рішення про націоналізацію частини нафтопроводу "Самара – західний напрямок".
  • Раніше нафтопровід перебував у власності держави, але незрозумілим чином опинився в приватних руках. Розібратися в цій ситуації доручили правоохоронцям.