З'явилися повідомлення, що ВПС Росії тестують нові ракети класу "повітря – повітря" перед появою винищувачів F-16. Йдеться про Су-30 озброєний двома ракетами Р-37М та двома Р-77-1. Льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан розповів 24 Каналу, що це за ракети та чи дійсно вони призначені для збиття авіації.

Читайте також Авіаційний експерт розповів, як Росія панічно готується до появи F-16 в Україні

Що відомо про ракети, які модернізують росіяни

Р-77-1 – стара ракета з моноімпульсною допплерівською активною радіолокаційною головкою самонаведення. Її дальність близько 100 кілометрів. А от Р-37М – одна з нових ракет на базі старої ще радянської ракети Р-37 підвищеної дальності, носієм якої був МіГ-31.

До речі, росіяни досі використовують ракети Р-37. Декілька наших пілоти загинули якраз від цієї ракети,
– зауважив Світан.

Р-37М – модернізація ракети Р-37 з дальністю 300 кілометрів. У неї також голівка самонаведення, яка відпрацьовує за 300 кілометрів до цілі, більше вона не бачить. Вона має інарціонну систему наведення з радіокорекцією.

Зараз те, що Р-37М несе не тільки Су-35, а й Су-30 говорить про це, що росіяни намагаються розширити кількість носіїв ракет. Технічні параметри ракет й Су-35 чи Су-30 сумісні, тож вони можуть виконувати такого роду завдання.

"Росіяни готуються зустрічати F-16, а наші партнери дають ворогу можливість підготуватися. Так само як американці дали можливість Росії підготуватися зустріти Abrams. Також дали 9 місяців на підготовку до контрнаступу України", – додав Світан.

Су-30 – радянський/російський двомісний багатоцільовий винищувач. Розроблений на основі Су-27УБ. Він призначений для завоювання переваги в повітрі, далекого патрулювання, супроводу літаків дальньої авіації, радіолокаційного спостереження, наведення і управління, а також може використовуватися як навчально-бойовий літак. Су-30 здатний виконувати бойові дії, пов'язані з великою дальністю і тривалістю польоту і ефективним управлінням групою винищувачів.

F-16 для України: останні новини