За словами Володимира Зеленського, Україна має лише "близько 25 відсотків того, що нам потрібно", для захисту країни з погляду протиповітряної оборони. Також президент сказав, що для отримання паритету з Росією потрібно 120 – 130 винищувачів F-16 або інших передових літаків.

Дивіться також Кінець ядерного лідерства Росії: як заборона імпорту урану змусить страждати економіку Путіна

Росія може бити по Україні будь-якою зброєю

Голова нашої держави різко критикував обмеження на завдання ударів західною зброєю по російській території, хоча Британія та Сполучені Штати останніми днями натякали, що ці заборони можуть послабити.

Вони можуть вести вогонь зі своєю територією по нашій будь-якій зброї. Це найбільша перевага, яку має Росія. Ми нічого не можемо зробити з їх системами, які знаходяться на території Росії, із західною зброєю,
– пояснив Зеленський.

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що "зрештою Україна має сама вирішити щодо того, як вона збирається вести цю війну".

Перші F-16 можуть прибути в Україну вже до кінця липня, – ЗМІ

  • Західні винищувачі F-16 можуть прибути в Україну вже протягом наступних тижнів. Імовірний строк – це червень – липень. Про це повідомляє британське ЗМІ з посиланням на високопоставлене військове джерело. Винищувачі F-16 допоможуть ЗСУ ефективніше нищити ворога.
  • Журналісти повідомляють, що союзники мають передати перші літаки F-16 в Україну вже до червня-липня. Водночас джерело не повідомило The Standard, хто саме постачатиме ці винищувачі, адже вже низка країн погодилася на таке рішення. Британія, своєю чергою, допомагає готувати українських пілотів.
  • Видання зазначає, що наша держава очікувала на це рішення протягом двох років. Це допоможе ЗСУ досягти паритету з російською армією в повітрі.