Нагадаємо, що на думку Зеленського, Україні потрібно 120 – 130 винищувачів F-16 або інших передових літаків. Така кількість зможе забезпечити паритет з Росією.

Дивіться також Не лише на Харківщині: на яких напрямках вже зараз ЗСУ допомогли б винищувачі F-16

Перших F-16 буде недостатньо для значних змін

Зеленський висловив впевненість, що літаки F-16 надійдуть до українських Повітряних сил вже цього року.

В цьому році. Перші (F-16 – 24 Канал) не зіграють ключової ролі. Нам треба до всього ставитися справедливо та з розумінням,
– наголосив президент.

Однак він зауважив, що їхня початкова кількість буде недостатньою для значних змін на полі бою. Також Зеленський розповів, що Україна має лише близько 25 відсотків необхідної протиповітряної оборони.

F-16 для України: останні новини

  • Нещодавно Данія оголосила про новий пакет військової допомоги для України. Зокрема, до неї увійде додаткове фінансування на майбутню передачу Україні літаків F-16.
  • Раніше ЗМІ повідомляли про те, що перші F-16 можуть прибути до України уже в червні – липні. Втім, про те, яка з країн першою передасть винищувачі, не повідомляється.
  • За словами речника Повітряних сил Іллі Євлаша, наші пілоти уже завершують своє навчання на F-16 і в момент, коли прибудуть перші винищувачі, льотчики вже будуть готові до виконання бойових завдань.