Адже військове керівництво Росії змінило спосіб використання нового літака далекого радіолокаційного виявлення А-50. Такі дії вкотре доводять, що втрата ворогом літака не випадкова, хоч в Росії чомусь намагались говорити про збиття літака нібито їхнім ППО.

Дивіться також Знищено А-50 і підбито Іл-22: все, що відомо про "літакопад" Росії над Азовським морем 14 січня

Що кажуть в розвідці про визнання Кремлем збиття А-50

Міноборони Великої Британії пригадало, що Росія втратила свій літак у небі над Азовським морем ввечері 14 січня 2024 року. Він майже напевне вибухнув і згодом упав у море.

Розвідники назвали A-50 "ключовим інструментом" для російських операцій над Україною, який забезпечував попереднє попередження про загрози з повітря, а також функції управління та контролю.

Після цього Росія 17 січня почала експлуатувати ще один A-50, проте вже над суходолом якомога далі від Сходу України біля Краснодарського краю. Британська розвідка припустила, що це свідчить про:

  • зниження схильності до ризику щодо літаків;
  • спробу зберегти A-50, що залишився, із втратою його загальної ефективності над Україною.

Попри відсутність офіційної позиції Росії щодо втрати А-50, ця діяльність, ймовірно, демонструє мовчазне визнання Росією успішної операції, проведеної українцями проти дорогого повітряного об'єкта,
– заявили в Міноборони.

Там пояснили, що, якби втрата А-50 відбулася випадково, то Кремлю навряд чи знадобилося б таке рішення.

Збиття Україною А-50 над морем: коротко

  • Українські військові ввечері 14 січня збили А-50 та пошкодили Іл-22 над Азовським морем. Росія так і не визнала цей факт. Адже рупор російського диктатора Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що нібито у нього такої інформації немає та закликав звертатись до міноборони Росії.
  • Згодом в ISW проаналізували мовчання Росії та зауважили, що російська пропаганда дивним чином стверджувала, що літак був знищений "дружнім вогнем російської ППО".
  • В американському Інституті вивчення війни також зауважили, що після знищення А-50 Росія скорочує операції авіації в районі Азовського моря.
  • Ба більше, британські розвідники запевняли, що тепер Росії доведеться подумати над обмеженням зони діяльності її літаків. Адже А-50 був важливим для Росії, завдяки йому вона підтримувала обізнаність про ситуацію у повітрі над зоною ведення бойових дій.