Ще 21% – наскільки позитивною, настільки й негативною. При чому, серед молоді переважає саме позитивна оцінка. Такими є результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи".

Зверніть увагу Проспект Бандери залишається: у Києві відстояли рішення про перейменування

Ставлення до Бандери у регіонах

Позитивне ставлення переважає на Заході – 70%. У центральних областях по 27% вважають діяльність Бандери позитивною чи негативною. Ще 27% – наскільки позитивною, настільки й негативною.

Натомість на Півдні та Сході переважає негативне ставлення – 54% та 48% відповідно. Позитивно його діяльність там оцінюють по 11% респондентів.

Що українці думають про Бандеру

Що українці думають про Бандеру / Інфографіка Фонду "Демократичні ініціативи"

Зауважимо, що чимала частка мешканців Півдня та Сходу вважають діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною (15% та 25%).

Опитування про ідеальних політиків

До речі, раніше дослідницька компанія Fama провела опитування про те, кого українці вважають ідеальними політиками. Серед них був і Степан Бандера.

А крім нього – Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, В'ячеслав Чорновіл, Михайло Грушевський, Сталін, Ангела Меркель, Петро І, Іван Мазепа та Ярослав Мудрий.

Що відомо про Степана Бандеру

Джерело: "Вікіпедія"

  • Був одним з ключових ідеологів українського націоналістичного руху. Має законодавчо визначений статус – Борець за незалежність України у ХХ столітті.
  • Після розколу ОУН Бандера був головою Проводу ОУН-Б. Разом з Ярославом Стецьком був автором Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.
  • Бандеру ув'язнювали у берлінській в'язниці за його діяльність. Помер чоловік у 1959 році у Мюнхені від кулі радянського агента Богдана Сташинського.