Про це розповіли у Держприкордонслужбі. Вони опублікували відео з поверненням захисника.

До теми Новий великий обмін полоненими: усі звільнені захисники – в лікарні

"Стрибати від щастя": герої нашого відео на власному досвіді дізналися значення цієї фрази. Вони зустріли свого захисника – оборонця Гостомеля, який вчора повернувся з полону", – написали в ДПСУ.

Як зустрічали захисника: дивіться відео

Що відомо про останній обмін

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зазначив, що обмін 4 лютого був вдалим для України. Серед військових, які повернулися додому, 87 воїнів Збройних Сил України. Крім цього, Україна повернула 19 представників органів системи МВС.

Заступник начальника ГУР Дмитро Усов розповів, що над обміном працювали тривалий час. Він зазначив, що військові повернулися з незадовільним станом здоров'я.

Над цим обміном представників системи МВС ми працювали ще разом з Денисом Монастирським, і нам вдалося повернути тих працівників, якими він опікувався,
– сказав Усов.

У межах обміну Україна повернула 115 чоловіків та 1 жінку. З полону вдалося звільнити військову Аллу Сенченко – 49-річну захисницю, родом із Луцька. Навесні 2022 року жінка боронила Україну в боях на Донеччині, зокрема біля міста Лиман. Однак з 23 травня вона не виходила на зв'язок. Про те, що вона в полоні, дізналися тільки після публікації пропагандистських роликів у російських ЗМІ. До цього доля жінки залишалася невідомою.

Наразі всі захисники, які повернулися додому, отримують медичну допомогу. Їх чекає реабілітація.

Також у межах обміну вдалося повернути тіла:

  • волонтера Крістофера Метью Перрі;
  • волонтера Ендрю Тобіаса Метью Бегшоу;
  • добровольця Євгенія Кулика (служив у французькому іноземному легіоні, водночас після 24 лютого повернувся, щоб захищати Україну).