Про те, як проходить обмін полоненими, на своєму досвіді розповів в ефірі "Київ24" військовослужбовець одного із підрозділів розвідки, оборонець Маріуполя та "Азовсталі" Олександр Нємков.

Дивіться також У ГУР розповіли, чи використовували авіатранспорт під час попередніх обмінів полоненими

"Відбувалося наступним чином – зранку почали виганяти всіх з камер. Ніхто нічого не пояснював. Спочатку при цьому говорили, що ми їдемо на обмін. Потім сказали, що ми їдемо на етап. Далі частину людей погрузили конкретно вже в автозаки та десь повезли", – розповів захисник.

Зокрема Олександра, його відправили назад до камери і десь тільки підвечір сказали, що він їде на етап. Далі захисника "загрузили в автозак", відвезли в аеропорт і посадили в літак.

"Цим бортом я вилетів до першої точки. Після того нас перевантажили в інший борт і ми вже полетіли в точку обміну. Про обмін я дізнався тільки вже коли перебував там. Полоненим можуть або сказати, або не сказати. Це може бути якась дезінформація, вони намагаються маніпулювати нашими військовополоненими", – додав військовий.

"Ніхто нічого не говорить"

Він наголосив, що під час процесу, ніхто нічого не говорить. За словами Олександра, росіяни максимально психологічно тиснуть на військовополонених це та продовжують робити уже безпосередньо під час обмінів.

В його випадку процес тривав годин 12, як мінімум, пригадав захисник.

Чи перебували на борту Іл-76 українці: що відомо

  • 24 січня у Бєлгородській області впав військовий літак Іл-76. Кремлівські пропагандисти поширили інформацію, що на борту літака нібито перебувало 65 українських військовополонених.
  • Вони опублікували навіть список цих військових та серед них багато прізвищ захисників, яких уже обміняли попередньо.
  • У ГУР підтвердили, що того дня справді готувався 50-й обмін полоненими. Зі свого боку Україна виконала всі домовленості – російських полонених безпечно доставили до точки обміну.
  • Безпеку українських полонених мала забезпечити російська сторона. Ба більше, жодних запитів від Росії на режим тиші – не було.
  • У ГУР не змогли підтвердити чи спростувати інформацію про те, що на борту збитого літака справді перевозили українських військових, інформацію та різні варіанти подій ще перевіряють.