За другий законопроект проголосувало 229 депутатів, в тому числі 9 – від "Опозиційного блоку", 8 – від "Волі народу" та 19 – від "Відродження".

Читайте також: Закон про реінтеграцію Донбасу ухвалили у Верховній Раді в першому читанні

На думку депутата Мустафи Найєма, Президента Петра Порошенка не цікавив законопроект про окуповані території та реінтеграції Донбасу. Для нього важливим було зберегти свій президентський контроль над частиною Донбасу.

"Критично важливим для Петра Порошенка було прийняти закон про запровадження особливого статусу самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Все інше виявилося блефом. Нікого не цікавлять ні люди Донбасу, ні військовослужбовці, ні справжній стан речей на підконтрольних і окупованих територіях. Цей закон вони навіть не довели до кінця, кинули в першому читанні", – зазначив депутат.

Читайте також: Напружений ранок у Раді: з'явилося відео сутичок у парламенті

При цьому він додав, що для потрібного йому голосування Порошенко використав колишніх "регіоналів".

"Особливо цинічно, що в цю гру зіграв "Опозиційний блок", який рве на собі сорочку, розповідаючи, як вони захищають своїх виборців. Брехня. Без голосів колишніх "регіоналів" це голосування було б провалено. Вони зраджували своїх людей раніше і зраджують зараз, продовжуючи домовлятися з владою за що завгодно, лише б зберегти свої преференції", – підсумував Мустафа Найєм.

Він зазначив, що законопроект про продовження особливого статусу самоуправління в окремих районах Донецької та Луганської областей змінити вже депутатам не вдасться. Однак щодо статусу окупованих територій, то нардепами вже готуються правки.