Так, інтернет-мем Gangnam Style відійшов на другий план – у 2013 населення планети шаленіло під Harlem Shake.

Все почалося з нудьги

2 лютого 2013 року п’ять хлопчаків з Австралії Корі Волш, Джиммі Дейл, Метт Стеньон, Джордж Варренер і Оскар Мітчелл завантажили славнозвісний відеоролик.

Підлітки розповідають, що нудьгували і не знали, чим зайнятися через похмуру погоду, тому просто вирішили записати на відео, як вони проводять час.

У цей час на телефоні Метта грала музика Harlem Shake виконавця Baauer, хлопець почав танцювати, а незабаром до нього приєдналися решта друзів, танцюючи безладно та навіжено.

Суть цього інтернет-мему полягає в тому, що в перші 14 секунд ролика танцює одна людина, тим часом інші не зважають на це і займаються рутинною роботою. У наступному кадрі уже всі присутні танцюють чи роблять хаотичні рухи, чи приймають незвичні пози. Ролик триває 30 секунд.

Популярність

Австралійські підлітки навіть не здогадувалися, з якою популярністю їхній Harlem Shake розповзеться по світу. Ролик за два тижні існування зніс голову мільярду, навіть більше.

Відразу в мережі почали з'являтися схожі відео, які зняли за зразком першого.

Менше, ніж через тиждень після завантаження оригіналу, свій варіант Harlem Shake представили співробітники відеохостингу Vimeo.

А 13 лютого вирішили перейняти естафету співробітники Facebook.

Тоді ж до "вірусу" підключилися співробітники однієї з головних інтернет-корпорацій світу - Google. При цьому танець виконали не в абстрактному місці, як у Facebook, а на тлі логотипу компанії і символів операційної системи Android.

Слідом за ними свої ролики з танцем виклали співробітники National Geographic Channel, інтернет-аукціону eBay та інші.

Однак ролик не очолив рейтинг найпопулярніших відео на YouTube у 2013 році.

Першість отримав кліп The Fox норвезької музичної групи. Harlem Shake зайняв другу позицію (більше 95 мільйонів переглядів), за мотивами якого створили приблизно 1,7 мільйона роликів.

На третій сходинці (майже 89 мільйонів переглядів) опинився ролик під назвою "Як їдять тварини" (How Animals Eat Their Food).

Harlem Shake як протест

На початку березня 2013 року десятки єгиптян станцювали Harlem Shake перед будівлею штаб-квартири братів мусульман.

Їхня головна мета - висловити протест проти розширення повноважень тодішнього президента Мурсі. Під час акції ісламісти закрилися в штаб-квартирі та вимкнули світло.

Не без скандалу

Двоє вокалістів - Гектор Делгадо та Джейсон Муссон, чиї голоси Baauer використав у своїй композиції - подали до суду на лейбл Mad Decent Records, який випустив пісню.

Про це повідомила газета The New York Times.

За їхніми словами, музикант використав семпли з вокалом без відома авторів. Окрім цього, Baauer не виплатив їм жодних відрахувань. Суму позову не розголошували.

Harlem Shake проник у масову культуру

До божевілля, яке заполонило YouТube, долучився Національний балет Англії.

Учасники балету виконали славнозвісні рухи під Harlem Shake.

Також відомий актор Кайл Маклахлен показав пародію на культовий американський серіал "Твін Пікс" у стилі Harlem Shake.

Ламані танці з’явилися навіть у популярному мультсеріалі "Сімпсони".

Підготувала Олена Левчук