Наскільки це ускладнить життя звичайним українцям розібралися журналісти "24".

1. Коли з України не можна буде полетіти в Росію?

Від 25 жовтня російські компанії не зможуть літати в Україну. Їм просто не видадуть дозволи на виконання рейсів в українські міста з початку зимової навігації 2015/2016 років.

2. Як вплине на українців заборона літати до Росії?

Пасажирам, в яких є необхідність здійснити рейс до Москви, доведеться обирати довший маршрут. Крім того, непрямі рейси будуть коштувати дорожче.

3. Як українці зможуть літати до Росії після початку санкцій?

Авіакомпанія "Ютейр", яка не літала в Крим, поки що не потрапила під санкції – їхніми літаками літати можна.

Якщо люди захочуть від жовтня летіти до Росії, їм доведеться робити пересадки в аеропортах Мінська, Риги, Варшави, Таллінна, Стамбула. Саме звідси пасажири зможуть літати до Москви та Санкт-Петербурга.

Тепер замість 1,5 години перельоту до Москви за 4900 гривень, доведеться летіти 5 годин туди і 6 годин назад. Проте, на перший час вартість перельоту може бути дещо меншою — 4800 грн, з пересадкою у Мінську.

А замість 2 годин перельоту до Санкт-Петербурга за 4900 гривень, доведеться летіти 4 години за 4800 гривень, з пересадкою у Ризі.

4. Чи можуть іноземні авіакомпанії літати через Україну до Росії?

Іноземні авіакомпанії можуть літати в або з України в свою країну. Літати з України в інші країни не можуть. Для цього двосторонні міжурядові узгодження повинні передбачати надання таких прав.

5. Скільки грошей Україна втратить, заборонивши російським авіакомпаніям перельоти?

Економічні втрати очікують "Украерорух", аеропорти і тільки потім авіакомпанії. Ціна заборони на польоти російських авіакомпаній в Україну може сягнути понад 100 мільйонів доларів на рік.

6. Скільки діятиме така заборона?

Експерти стверджують, що заборона на польоти російських авіакомпаній діятиме не менше року.

7. Якими іншими способами можна потрапити в Росію і за скільки?

Для збільшення зображення клікніть на картинку:

Поїздом: Між Україною і Росією курсує 19 пар поїздів. Наприклад, доїхати з Києва до Москви можна за 13 годин. Коштуватиме це близько 1300 гривень за місце у плацкартному вагоні (ціна залежить від дня тижня) та близько 2200 гривень за купейний вагон.

*Для громадян Росії в'їзд і пересування по території України з 1 березня 2015 можливі тільки по закордонному паспорту.

*Також в країну можуть не пустити жителів Криму і громадян Росії чоловічої статі. Причина – заява Державної прикордонної служби України.

Автобусом: З Києва до Москви безперешкодно можна доїхати автобусом. Приблизний час в дорозі – 16-18 годин, залежно від перевізника. Поїздка обійдеться від 500 до 1000 гривень.

Bla-bla-car: за 10 годин можна доїхати з попутником. Ціни коливаються від 800 гривень до 2000 гривень в середньому, найпоширеніший варіант ціни – 1500 .

Машиною: За 10 годин 20 хвилин можна проїхати 853,27 кілометри, щоб опинитися з Києва у Москві. При середній ціни на бензин у 20 гривень і при розрахунку 8 літрів на 100 км, приблизні витрати на паливо складуть 1365 гривень.

Читайте також: Нові правила в’їзду до Криму в інфографіці