Журналісти програми "Крим.Реалії" перевірили скільки насправді прикордонників боронять українські території, чим вони озброєні та як служать.

Цікаво! Яких українців запрошують на російські програми: що про це думає Поклонська

Скільки військових охороняють кордон

Прикордонна застава "Скадовськ" перебуває на доволі загрозливому напрямку, адже від крайньої точки – острова Джирилгач – до окупованого Криму лише 40 кілометрів.


Прикордонна застава "Скадовськ"

У разі виникнення нестандартних ситуацій, чи агресії з боку РФ, цей підрозділ може прийняти міри самостійно, а також у взаємодії ЗСУ та СБУ,
– сказав керівник прес-служби Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

Однак українські морпіхи називають цю місцину "дірою у кордоні". Кажуть, що прикордонників там замало.

У місті Скадовськ є велика діра у кордоні. Військ тут майже немає. Як кажуть, півтора прикордонника, які нічого не вдіють,
– заявив морпіх "Скіф".

Натомість у Держприкордонслужбі наголосили, що людей достатньо. На заставі "Скадовськ" служать максимум 200 осіб. Вони охороняють смугу Чорноморського узбережжя у 280 кілометрів. З розрахунків зрозуміло, що на один кілометр припадає півтора прикордонника.


На заставі "Скадовськ" служать максимум 200 осіб

Якою технікою володіють українські прикордонники

Зі спостережного пункту "Скадовськ" можна зафіксувати російських військових у Криму. Їхнє переміщення фіксує радіолокаційна станція "Наяда 5". За Джарелгацькою затокою й за акваторією Чорного моря, звідки можуть загрожувати російські військові, стежать уночі. У цьому прикордонникам допомагає прожектор "Б-200".


Прикордонникам допомагає прожектор "Б-200"

Повний випуск програми "Крим.Реалії" дивіться сьогодні на 24 каналі о 18:30. Не пропустіть!